Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

W weekend 24-25 września na terenie Stadionu Olimpijskiego odbędzie się wielkie psie święto. Tradycyjnie zostanie zorganizowana międzynarodowa wystawa psów. Bilety kosztują 8 i 12 zł.

  • Fotografia ilustracyjna


Podczas tego wielkiego psiego święta zobaczymy prawie 3000 czworonogów, prawie ćwierć tysiąca ras z 27 krajów. A wszystko w ramach XXIII Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. Na miejscu od sobotniego poranka będzie oczywiście Dolnośląski Rozkład Jazdy i wóz satelitarny Radia Wrocław. Wybierzemy najbardziej dobraną parę „Kobieta i pies” , najpiękniejszego psa czy sprawdzimy, co to takiego mondioring. 

Wrocławska wystawa to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Oprócz konkursowych rywalizacji nie zabraknie także atrakcji dla młodych miłośników czworonogów. Na imprezę zaprasza wrocławski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce

PROGRAM WYSTAWY

7.30-9.30 – przyjmowanie psów na wystawę
9.45 - otwarcie wystawy
10.00-14.30 – ocenianie psów w ringach

RING HONOROWY (SOBOTA I NIEDZIELA)

12.30 pokaz AGILITY de LUX
13.30 konkurs – Najbardziej Dobrana Para – „Kobieta i Pies”
14.30 finał konkursu Młody Prezenter
15.00 występ sygnalistów PZŁ (sobota); pokaz AGILITY de LUX (niedziela)
15.30 rozpoczęcie konkurencji finałowych

  • wybór Najpiękniejszego Psa Ras Polskich
  • wybór Najpiękniejszej Pary Psów
  • wybór Najpiękniejszego Weterana
  • wybór Najpiękniejszego Baby 
  • wybór Najpiękniejszego Szczenięcia
  • wybór Najpiękniejszego Juniora
  • wybory zwycięzców grup FCI

Około godz. 16.00 (NIEDZIELA)
- wybór Najpiękniejszego Juniora (NIEDZIELA)
- wybór Najpiękniejszego Psa Wystawy BIS (NIEDZIELA)

10.00-13.00 – pokazy MONDIORINGU. Po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć tę dyscyplinę psich sportów. Można ją porównać do szkolenia policyjnego. Wykonanie wszystkich konkurencji wymaga intensywnego szkolenia, dyscypliny i idealnego posłuszeństwa. Nie jest to sport dla każdego psa. Mondioring składa się z trzech części wykonywanych w tym samym porządku: posłuszeństwo, skoki, ochrona.

KOBIETA I PIES
Organizatorzy zapraszają, jak co roku, do bezpłatnej konkurencji, w której oceniany będzie styl, dopasowanie oraz pomysłowość i kreatywność właścicielki i jej czworonoga. Na nominowane pary będą oczekiwać bardzo atrakcyjne nagrody.

Zgłoś uwagę