„Pierwsza miłość” ma 10 lat

Przez dekadę zakochiwali się, zrywali, zaręczali, pobierali i rozwodzili. I wszystko na tle malowniczego Wrocławia. Jeden z pierwszych, wrocławskich seriali dla młodzieży, obchodzi dziesięciolecie. A w grudniu wyświetlony zostanie 2000. odcinek.

  • Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk. Przez długi czas para w serialu i w życiu.

  • Kinga (Aleksandra Zienkiewicz) i Artur (Łukasz Płoszajski) mają za sobą dużo powrotów i rozstań.

  • W serialu nie brakuje humorystycznych sytuacji.

  • Michał Koterski jako Henryk Saniewski czyli Kaśka.

  • Aleksandra Zienkiewicz jako Kinga Żukowska

  • Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk. Przez długi czas para w serialu i w życiu.

  • Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk. Przez długi czas para w serialu i w życiu.


Producenci od początku zakładali, że nie ma to być nierealna seria o dzieciakach i ich miłościach. Bohaterowie mieli być z krwi i kości. Tak, aby widzowie mogli się z nimi utożsamiać i po prostu polubić ich jak dobrych znajomych. Pierwszy klaps padł w lipcu 2004 roku.

10 lat temu…

20-letnia Marysia Radosz, eteryczna blondynka, przyjeżdża z Wadlewa na studia do Wrocławia. Zatrzymuje się w domu swojej ciotki (Ewa Skibińska). Poznaje Pawła, pochodzącego z domu dziecka chłopaka, który walczy o to, aby wyciągnąć z bidula swojego młodszego brata. Marysia i Paweł zakochują się w sobie. Jednak na drodze ich szczęścia staje zazdrosna kuzynka Kinga (Aleksandra Zienkiewicz) i zaborczy bawidamek Artur Kulczycki (Łukasz Płoszajski). I tak to się wszystko zaczęło… Dzisiaj główni bohaterowie mają dzieci, wiele miłości za sobą i pewnie sporo jeszcze przed nimi uczuciowych zmian. A serial cały czas gromadzi przed telewizorami miliony widzów.

Fani wierni od lat

Co sprawia, że film jest tak popularny? – To nie jest cukierkowy serial. Bohaterowie mają wady i dzięki temu są nam bliscy. Możemy się z nimi utożsamiać – mówi Dominika Kliber, 24-letnia wrocławianka. Jak film pojawił się w telewizji miała 14 lat. – Na początku nie lubiłam Kingi. Dzisiaj, z biegiem lat stwierdzam, że chciałabym mieć taką przyjaciółkę. A od zawsze kochałam się w Arturze. Mam nawet autograf Łukasza Płoszajskiego. Z dedykacją – śmieje się.

Serial o fajnych ludziach

Na początku scenariusz traktował o typowo młodzieżowych problemach. Pierwsze zauroczenia, złamane serca, problemy z rodzicami czy w szkole. Z biegiem lat scenarzyści stawiali przed bohaterami dużo poważniejsze – dorosłe problemy. Kiedy zrobiło się zbyt poważnie, postanowili wprowadzić młodszych bohaterów i nowe „młode” wątki. Tak aby przyciągnąć kolejne pokolenia młodzieży. Obecnie tak zwana serialowa lista płac jest bardzo długa. W sumie na ekranie spotykamy się z blisko 60 aktorami.

Zmiany… zmiany

Zmiany są jednak nieuniknione. Już wiadomo, że do serialu nie wróci Mikołaj Krawczyk, grający Pawła. Ta postać ma wyjątkowego pecha do rezygnujących aktorów. Przez pierwszy sezon rolę Pawła grał Mateusz Janicki. Zrezygnował, bo jak twierdził, nie potrafił pogodzić studiów z pracą na planie. Wtedy zastąpił go właśnie Krawczyk, życiowy partner Anety Zając. Aktualnie para nie jest już razem i jak twierdzą niektórzy, to jest głównym powodem odejścia z obsady Mikołaja Krawczyka. A co nowego czeka nas w serialu? W nowej roli pojawi się Klaudia Halejcio. 10 lat temu grała w „Pierwszej miłości” koleżankę młodszego z braci Krzyżanowskich. Tym razem scenarzyści przygotowali jej zupełnie nową rolę. A już 15 grudnia, z okazji emisji 2000. odcinka, zobaczycie specjalny materiał z planu zdjęciowego i odświeżoną czołówkę.

Co warto wiedzieć o Pierwszej miłości"?

Treść:

Akcja serialu rozgrywa się w malowniczym Wrocławiu, a głównym jego wątkiem są miłosne perypetie, dwójki najważniejszych bohaterów, Marysi i Pawła, których uczucie na przestrzeni wszystkich lat niejednokrotnie wystawiane było na próbę. Troski życia codziennego dzielą z najbliższymi przyjaciółmi, Kingą, Arturem, Bartkiem. Przebojowa Kinga, mocno stąpająca po ziemi, samotna matka, która nie boi się wyzwań. Bartek, lekarz, typ romantyka, który nie ma szczęścia w miłości. Jest uosobieniem cech, których pragnie każda kobieta, ale na krótko. Jest nieśmiały, zbyt ufny i za bardzo zaangażowany w relacje ze swoimi partnerkami. Jego przeciwieństwem jest Artur, przebojowy flirciarz, który złamał niejedno kobiece serce. W żarcie zawarł związek małżeński z Bereniką, ale w krótkim czasie udowodnił, że nie jest zdolny do życia u boku jednej kobiety. Uwikłany wielokrotnie w gangsterskie porachunki, nielegalne interesy, jak również życie w show-biznesie. W serialu pojawiło się również nowe pokolenie bohaterów: rodzeństwo Ola i Błażej, oraz Mikser, Sabina i Radek, którzy stawiają pierwsze kroki w dorosłość, przeżywając studenckie problemy i miłosne uniesienia. Próbują swoich sił w świecie mody, nie boją się wyzwań, ale co najważniejsze, jako grupa przyjaciół zawsze mogą na siebie liczyć. Często z wielkomiejskiego krajobrazu, akcja przenosi się do małej urokliwej wsi, Wadlewo, gdzie toczy się życie pozostałych bohaterów. Emilka i Marian Śmiałek, oraz grono niesfornych sąsiadów, mierzy się z problemami typowymi dla polskiej wsi, niejednokrotnie jednak przerysowanymi i przedstawionymi z odrobiną humoru.

Główni bohaterowie

Marysia Radosz (Aneta Zając)– córka Jana i Danuty. Skromna, zdolna, pracowita, czuła, ambitna i ładna dziewczyna. Jest w serialu wzorcem dobra, mądrości i urody. Pochodzi z Wadlewa.

Kinga Żukowska (Aleksandra Zienkiewicz)– córka Teresy i Marka. Jest przeciwieństwem spokojnej, zrównoważonej Marysi. Dynamiczna, impulsywna, skłonna do ryzyka, nie zawsze rozsądna, zakochuje się z łatwością. Potrafi być złośliwa, ale i bardzo miła.

Paweł Krzyżanowski (Mikołaj Krawczyk)– wychowanek domu dziecka, porzucony z młodszym bratem Mariuszem najpierw przez ojca, a potem matkę alkoholiczkę. Ukończył technikum samochodowe. Przez chwilę prowadził własny warsztat. Pracował również w straży pożarnej. Kiedy poznał Marysię, zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia.

Artur Kulczycki (Łukasz Płoszajski)– jeden z jej pierwszych chłopaków Kingi. Chodził z nią do tego samego elitarnego liceum. Wychowany w luksusie syn Piotra, bogatego przedsiębiorcy. Jego matka nie żyje. Hedonista czerpiący z życia pełnymi garściami. Na początku rywal potem wielki przyjaciel Pawła.

Gwiazdy na planie

Na przestrzeni 10 lat w serialu pojawiali się aktorzy znani z wielu filmowych ról, także popularni celebryci. Między innymi: Grażyna Wolszczak, Karol Strasburger, Anna Guzik, Rafał Cieszyński, Robert Gonera, Antoni Królikowski, Magdalena Wójcik, Maria Pakulnis, Tomasz Ciachorowski, a także Barbara Kurdej-Szatan, Przemysław Saleta i Otylia Jędrzejczak.

Zgłoś uwagę