Rock dla wolności: Perfect i Dżem w Hali Stulecia

Wieńczące sierpień koncerty pod szyldem „wROCK For Freedom” to już we Wrocławiu tradycja. Tym razem podczas święta Solidarności zagrają dwa polskie zespoły: Perfect i Dżem. Impreza odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia w Hali Stulecia, początek o 17.30.

  • Perfect wystąpi w Hali Stulecia


Do tej pory „wROCK For Freedom” odbywał się w zajezdni przy ulicy Grabiszyńskiej, zmiana miejsca związana jest oczywiście z pracami budowlanymi przy Muzeum Solidarności. Hala Stulecia to z pewnością odpowiedniejsze miejsce na koncerty, szkoda jednak, że w tym roku zabraknie gwiazd zagranicznych. Trzeba bowiem przyznać, że organizatorzy imprezy trochę nas ostatnio rozpieścili – rok temu w ramach „wROCK For Freedom” mieliśmy okazję zobaczyć The Original Blues Brothers Band, dwa lata temu Gorana Bregovića, trzy – to już hit na skalę ogólnopolską – Scorpionsów. Na ich tle rodzimi weterani z Perfectu i Dżemu raczej nie błyszczą, choć należy uczciwie podkreślić, że forma obu kapel wciąż jest wysoka i że zarówno Perfect jak i Dżem potrafią na swoich występach gromadzić tłumy fanów.

Jeszcze nie umarli

Koncerty podczas swojej ostatniej trasy po Polsce (także ten kwietniowy we Wrocławiu) Perfect kończył piosenką „Jeszcze nie umarłem”; można to chyba potraktować jako deklarację chęci pozostania w branży. Grupa ma już 35 lat, od 1993 roku występuje bez swojego założyciela i lidera Zbigniewa Hołdysa, nagrywa z rzadka (przez te 20 lat od reaktywacji jej dyskografia wzbogaciła się raptem o 6 płyt długogrających), ale za to z powodzeniem koncertuje i umiejętnie podtrzymuje swój legendarny status. W tej ostatniej dziedzinie kapela jest zresztą na tyle skuteczna, że niektórzy fani traktują ją jak formację wręcz opozycyjną, w latach 80. walczącą z komunistycznym reżimem i bezkompromisową (organizator przekonuje nawet, że korzenie Perfectu są „nierozerwalnie związane” z ruchem Solidarności...), co – i to oględnie mówiąc! – jest dużą przesadą, zasług na niwie polskiego rocka nie sposób jednak Perfectowi odmówić. Ich występ z pewnością nikogo nie rozczaruje.

Przeboje całkiem live

Podobnie będzie na pewno w przypadku Dżemu – grupa jest o rok starsza niż Perfect (choć jej początki można datować nawet na rok 1974!), również od ponad 20 lat gra bez swojego charyzmatycznego członka, wokalisty Ryśka Riedla, i identycznie jak Perfect nie rozpieszcza swoich fanów nowymi nagraniami, świetnie za to sprawdza się na żywo. Grono fanów kapeli, takich „true”, którzy znają na pamięć wszystkie jej przeboje, łącznie z tymi, które śpiewał już Jacek Dewódzki czy – jak teraz – Maciej Balcar, jest naprawdę ogromne. Dla nich będzie to doskonała okazja do zabawy. Warto się przyłączyć.

Bilety: miejsca stojące (płyta): 40 zł - przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu, miejsca siedzące (trybuny): 60 zł - przedsprzedaż, 70 zł w dniu koncertu, wejściówki (studenci i uczniowie): 30 zł - przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu.  Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach internetowych. Rezerwacje: bilety@o2.pl 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
wROCK for Freedom: Perfect, Dżem

wROCK for Freedom: Perfect, Dżem

Koncert / Wakacje 2015 / W plenerze
Termin 29 sierpnia 2015 17:30

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz
Zgłoś uwagę