WRO RUNWAY RUN – bieg po pasie startowym

WRO RUNWAY RUN to pierwsza taka impreza w regionie. Blisko tysiąc osób pobiegło w nocy z soboty na nioedzielę  po zmodernizowanej drodze startowej lotniska. Wpisowe zasili fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i sfinansuje zakup wózka dla Antka Kozaka, chorującego na dystrofię mięśniową, syna pracownika portu. Wszyscy uczestnicy podkreslali, ze mają nadzieję, ze bieg wejdzie na stałe do kalendarza sportowych imprez Wrocławia.

  • 1000 osób pobiegło po pasie startowym wrocławskiego lotniska

  • 1000 osób pobiegło po pasie startowym wrocławskiego lotniska

  • Na każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal

  • 1000 osób pobiegło po pasie startowym wrocławskiego lotniska

  • 1000 osób pobiegło po pasie startowym wrocławskiego lotniska


2,5 kilometra długości i 60 metrów szerokości – to wymiary drogi startowej, po której przebiegli uczestnicy nocnego biegu w Porcie Lotniczym Wrocław. W ten sposób lotnisko uczciło zakończenie kluczowej inwestycji, której elementem była modernizacja drogi startowej i jej oświetlenia. To kolejny krok w kierunku podniesienia systemu nawigacyjnego ILS do kategorii drugiej na wrocławskim lotnisku.

- To niesamowite wrażenie. Biegnie się w miejscu praktycznie niedostępnym na codzień. Fantastyczna nawierzchnia. Diodatkowo atmosferę podkręca, to, że biegnie się prawie po ciemku. Słychać tylko oddechy innych biegaczy i uderzenia butów o beton - powiedział Piotr Ślęzak z Wrocławia, który jako pierwszy ukończył bieg na dystanse 5 km. Najszybszą kobietą na tej trasie okazała się Katarzyna Biernacka z Sycowa. Zbigniew Bródka, nowy ambasador The World Games 2017 dobiegł do mety jako drugi. To doskonały wynik, tym bardziej, ze sportowiec w sobotę przed południem pokonała na rowerze dystans 150 km. 

Na dystansie 10 km jako pierwszy na mecie stanął Adam Dymitroca, a najszybszą z kobiet na 10 kilometrowej trasie była Danuta Piskorowska.

Bieg miał charakter  charytatywny. Wpisowe zasiliło fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i ma sfinansować zakup wózka dla Antka Kozaka, chorującego na dystrofię mięśniową, syna pracownika portu. Profesor Alicja Chybicka - która także pobiegła na dystansie 5 km, odebrała czek na 50 992 zł.

Wyremontowaną drogę startową przetestuje blisko 1000 osób, które wbiegną na trasę tuż po wylądowaniu ostatniego samolotu. W blasku dwóch tysięcy świateł, zmierzą się na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów. Pierwsi uczestnicy (dystans 5 km) wystartują w niedzielę 12 czerwca o godz. 00.30, kolejni (dystans 10 km) o 00.35. Na zawodników czekają atrakcyjne nagrody, w tym tygodniowe wczasy dla dwóch osób na Karaibach z bezpośrednim wylotem z Wrocławia, ufundowane przez biuro podróży Itaka.

 

Zabawa na wrocławskim lotnisku rozpoczeła się już o godz. 18:00 w sobotę. Na gości czekała cała masa atrakcji sportowych i innych niespodzianek. Pokazy sportów TWG 2017, konkursy, wspólne trenningi i wiele wiele innch. 

Atrakcje na wrocławskim lotnisku przygotowane zostały wspólnie m.in. ze spółką The World Games oraz klubem Jatomi Fitness. Szczegóły na stronie: http://wrorunwayrun.pl/. 

WRO RUNWAY RUN: więcej informacji: http://wrorunwayrun.pl/

Wro Runway Run

Wro Runway Run

Biegi i maratony / Wydarzenia sportowe / Dla wszystkich / W plenerze
Termin od 11 czerwca 2016 18:00 do 12 czerwca 2016 23:59

Miejsce Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika

Zobacz
Zgłoś uwagę