Wratislavia Cantans 2015. Bilety last minute

Najpierw zła wiadomość. Na koncerty z symfoniami Gustava Mahlera (7 i 19 września) wyprzedane zostały dosłownie wszystkie bilety. Podobnie, jak na Wariacje Goldbergowskie w wykonaniu klawesynisty Pierre’a Hantaï (17 września). Teraz dobre wieści. Wciąż znajdziemy sporo miejsc na koncerty jubileuszowej 50. edycji festiwalu Wratislavia Cantans (6-19 września). Większość odbędzie się w nowo otwartym budynku Narodowego Forum Muzyki.

  • giovanni antonini wratislavia cantans

    Giovanni Antonini, dyrektor artystyczny festiwalu wystąpi także jako artysta


Festiwal w nowych wnętrzach

Tegoroczna edycja cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko z powodu gwiazd i ciekawego programu (przygotowanego przez szefa artystycznego Giovanniego Antoniniego), ale także z uwagi na fakt, że większość koncertów zaplanowano w głównej oraz kameralnych salach NFM. Dla melomanów 50. Wratislavia Cantans będzie niepowtarzalną okazją, by posłuchać akustyki sal i obejrzeć budynek. Dziś już wiadomo, że to ostatnia tych rozmiarów inwestycja kulturalna w Polsce. Na swoją szansę wybudowania profesjonalnej sali koncertowej kolejne lata będą musiały czekać zarówno Kraków, jak i Warszawa.

W NFM bez wejściówek

Bilety na tegoroczną Wratislavię Cantans były w sprzedaży już od późnej wiosny, do końca czerwca można było skorzystać z atrakcyjnych promocji cenowych, choć i ceny podstawowe nie zwaliły z nóg melomanów. Utrzymano dokładnie takie ceny biletów, jak w kilku minionych latach. Różnica jest jedna. Do sal w NFM nie kupimy wejściówek, będą sprzedawane natomiast na godzinę przed koncertami, które odbędą się w kościołach. Mowa m.in. o koncercie Chóru Patriarchatu Moskiewskiego 10 września w Kolegiacie św. Krzyża, czy koncercie Ensemble Organum i Marcela Peresa 12 września także w Kolegiacie.

Na co biletów brak

W tym roku największym zainteresowaniem cieszyły się IX Symfonia Gustava Mahlera (7 września w sali głównej NFM) z Izraelskimi Symfonikami pod batutą słynnego dyrygenta Zubina Mehty. Z puli ponad 1800 biletów zostało kilka sztuk w najwyższej kategorii cenowej (za 300 zł i za 200 zł). Niewiele więcej miejsc pozostało na finałowy wieczór Wratislavii (19 września w sali głównej NFM), kiedy Jacek Kaspszyk poprowadzi Orkiestrę Filharmonii Narodowej w VIII Symfonii (zwanej „Symfonią Tysiąca”). Całkiem wyprzedana sala została na recital Pierre’a Hantaï. Klawesynista ma w programie legendarne bachowskie Wariacje Goldbergowskie i to już wystarczający powód, by nie przegapić tego wieczoru. Ostatnie bilety są także na koncert, którego bohaterem będą skrzypce barokowe (11 września w Sali kameralnej NFM zagra Ensemble Imaginarium).

O czym pamiętać polując na bilety

Na wszystkie pozostałe wieczory od 6 do 19 września kupimy jeszcze bilety. Ważne, aby pamiętać, że kasa nie przyjmuje zwrotów, więc decydujmy z rozwagą. Dla tych, którzy liczą na to, że znajdą się jeszcze bilety na wyprzedane wieczory, pozostaje czekanie i telefon do kasy (71 715 97 00). Może zwolnić się rezerwacja (3 dni od jej zrobienia trzeba odebrać bilety).

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
50. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

50. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

Termin od 6 września 2015 do 6 września 2015

Miejsce Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna

Zobacz
Zgłoś uwagę