Work Service kupiło spółkę Prohuman

Wrocławska spółka wchodzi na międzynarodowy rynek

  • Grupa Work Service kupiła za 16 mln euro jedną z największych węgierskich agencji pośrednictwa pracy, Prohuman.


Grupa Work Service kupiła za 16 mln euro jedną z największych węgierskich agencji pośrednictwa pracy, Prohuman. 

Work Service przejmie 75 proc. udziałów węgierskiej spółki za łączną wartość 16 mln euro. Prohuman działa na węgierskim rynku usług personalnych od  2004 r. Spółka wchodzi w skład  grupy kapitałowej Prohume Group, obejmującej w sumie pięć firm zajmujących się kompleksowymi usługami HR, merchandisingiem, promocją sprzedaży, eventami marketingowymi oraz telemarketingiem.  Prohuman jest jedną z największych węgierskich agencji pośrednictwa pracy, która tylko w 2012 r. zrekrutowała ponad 6 tys. pracowników tymczasowych. 

- Cieszymy się, że do naszego grona dołączyła kolejna mocna marka – mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service SA. - Z satysfakcją możemy powiedzieć, że grupę kapitałową Work Service tworzą spółki wiodące na swoich rynkach, wyznaczające trendy i przywiązujące niezwykle dużą wagę do wysokiej jakości świadczonych usług. Wspólnie możemy budować silną pozycję  Work Service w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

 - Prohuman nie tylko pomoże nam rozszerzyć naszą działalność na rynkach, na których dotychczas nie byliśmy obecni, ale też wzmocni pozycję Work Service jako atrakcyjnego pracodawcy – twierdzi Tomasz Misiak, prezydent Rady Nadzorczej Work Service S.A. - Dzięki obecności na rynku węgierskim zapewniamy  naszym pracownikom jeszcze większe perspektywy rozwoju zawodowego. Z polskiej, lokalnej firmy HR stajemy się międzynarodowym przedsiębiorstwem. Dzięki temu, możemy zaoferować klientom i partnerom biznesowym pełen zakres usług nie tylko w Polsce, ale też na rynkach europejskich.

Na dotychczasowe akwizycje wrocławska Spółka przeznaczyła ponad  164 mln zł. Prohuman jest siódmą firmą z branży usług personalnych przejętą przez grupę kapitałową Work Service.  
W trzecim kwartale 2013 roku spółka kupiła Antal International, specjalistę w dziedzinie rekrutacji pracowników średniego szczebla oraz menedżerów, a następnie Work Express, lidera w dziedzinie rekrutacji Polaków do pracy za granicą.

Grupa Kapitałowa Work Service działa od 1999 r. i jest największą firmą usługową na polskim rynku usług personalnych. Prowadzi działalność na terenie całego kraju za pośrednictwem sieci oddziałów oraz za granicą w sześciu krajach Europy Środkowo - Wschodniej. Specjalizuje się w restrukturyzacjach w obszarze HR, rekrutacji wykwalifikowanych pracowników, doradztwie personalnym oraz outsourcingu funkcji związanych z zarządzaniem kadrami. Work Service jest pierwszą spółką z sektora usług personalnych notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Zgłoś uwagę