WROsound w lipcu 2021. Jest nowa data

Tegoroczny WROsound się nie odbędzie, ale wielu artystów z programu letniej imprezy udało się zaprosić na 2021 rok. Znany jest także termin – 16-17 lipca na placu Społecznym. Bilety i karnety na 2020 rok można albo zwrócić albo zachować na przyszły rok (z wyjątkiem m.in. wstępu na koncert Woodkida, który nie wystąpi w 2021 roku).


Niegdyś WROsound był imprezą, podczas której dominowały wrocławskiej formacje. Od pewnego czasu w programie jest i bardziej polsko i bardziej międzynarodowo. Festiwal po raz kolejny odbędzie się na placu Społecznym w lipcu, ale 2021 roku.

WROsound 2021

WROsound 2021

Koncert / W plenerze / Hip hop / Pop
Termin od 16 lipca 2021 do 17 lipca 2021

Miejsce Plac Społeczny

Zobacz

Zobaczcie, na czyje koncerty warto jednak zachować bilety.

Polskie gwiazdy – Makowiecki, Meek Oh Why

Po dłuższej nieobecności powraca na scenę Tomasz Makowiecki. – Pamiętamy go z „Idola”, a następnie z wielu różnych składów. Nagrał świetną płytę „Moizm”, a potem zniknął. Teraz wreszcie wystąpi po przerwie z materiałem z „Moizmu”, a podobno pracuje też nad nowym krążkiem – zdradza Daria Kubasiewicz.  

Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na formację Meek, Oh Why? (Mikołaj). – To bardzo zdolni młodzi ludzie, którzy łączą jazz, elektronikę i rap, a wokalistka słynie też z gry na trąbce i świetnych tekstów zdradzających obserwatora rzeczywistości – mówi Daria Kubasiewicz dodając, że klimaty spodobają się fanom Taco Hemingwaya.  

Warto podkreślić, że na WROsoundzie wielu wykonawców pokaże nowy materiał. Meek, Oh Why przyjedzie do Wrocławia ze swoim nowym krążkiem „Zachód”, a Coals zaprezentują nowe wydawnictwo, które promują single „sleepwalker” i „pearls”. 

Potwierdzone gwiazdy festiwalu WROsound 2021

16 lipca

 

  • HVOB live (pochodzący z Wiednia duet, czyli Anna Müller i Paul Wallner to jeden z najbardziej ekscytujących elektronicznych składów w Europie)
  • Coals (polscy mistrzowie żonglerki konwencjami, w której hip-hop łączy się z abstrakcyjnymi beatami i estetyką lat ’00)
  • Meek, Oh Why?
  • Biały Tunel (energia powstała ze zderzenia trzech muzycznych elektronów: Piotra Szmidta (Ten Typ Mes), Bartosza Tkacza i Bartka Pietrzaka (Szogun)
  • Syny (rapowy duet Syny. Piernikowski i 1988 słyną z wizjonerskich produkcji oraz specyficznej aury koncertowej)
17 lipca
  • Tomasz Makowiecki
  • MIN t (Martyna Kubicz, wrocławska kompozytorka, pianistka, producentka i wokalistka stacjonująca w Berlinie)
  • Baasch (wypracował własny, rozpoznawalny styl sprawnie poruszając się pomiędzy muzyką elektroniczną a synth-popem)
  • Jacek Sienkiewicz (jeden z pionierów i najważniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej ostatnich dwóch dekad).

Bilety na WROsound

W sprzedaży są bilety jednodniowe (99 zł) i dwudniowe (174 zł) obejmujące koncerty od 16 do 17 lipca. Zgłoś uwagę