Wolontariusze, posprzątajmy w Zajezdni Dąbie!

Poszukiwani wolontariusze, którzy w sobotę, 1 października, pomogą w sprzątaniu i organizowaniu terenu Zajezdni Dąbie przed planowanym na poniedziałek piknikiem „Wypełniamy przestrzeń!”.


Spotkanie na terenie Zajezdni Dąbie na Biskupinie rozpocznie się w poniedziałek, 3 października, o godz. 15.00. Piknik zatytułowano „Wypełniamy przestrzeń!”.
To okazja na poznanie nowych zarządców, ich planów i sposobu działania. W programie kilkugodzinnej imprezy są spektakle, koncerty, gry i zabawy dla dzieci. Na terenie zajezdni będzie można zjeść, pograć w kosza.
– Opowiemy o naszym projekcie, oprowadzając uczestników imprezy po terenie zajezdni. Wieczór zakończymy seansem filmowym w kinie w jednej z zabytkowych hal tramwajowych – zapowiada Marta Godlewska-Michałowska, koordynatorka wydarzenia. – Jednak przede wszystkim chcemy się dowiedzieć, czego od oczekują nasi sąsiedzi: studenci z Teków, mieszkańcy Biskupina oraz wrocławianie z innych części miasta. To miejsce ma im służyć, interesują nas ich pomysły, uwagi, opinie.

Na sobotę organizatorzy planują wielkie sprzątanie i organizowanie przestrzeni zabytkowej zajezdni. – Stwórzmy razem miejsce otwarte na kreatywne inicjatywy i wspierające pomysły lokalnej społeczności – apelują.

Plan sprzątania przedstawiają tak: spotykamy się w sobotę, 1 października, na terenie Zajezdni Dąbie o 10.00 i przez kolejne siedem godzin sprzątamy obiekt. W zależności od skuteczności naszych sobotnich działań, spotkamy się w poniedziałek o 10.00 rano lub wcześniej (decyzja zapadnie w sobotę), aby dopiąć na ostatni guzik przygotowania do otwarcia Zajezdni Dąbie. Prosilibyśmy was o obecność i wsparcie w czasie całego wydarzenia do 23.00.

Zainteresowani proszeni są o kontakt na adres: pia.martka@gmail.com wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu i profilem na Facebooku.

Zgłoś uwagę