Włoska gala operowa w Teatrze Capitol

Włoscy śpiewacy i orkiestra z rodzinnego miasta Giuseppe Verdiego plus świetni dyrygenci (m.in. Jerzy Salwarowski), a wszystko po to, by jak najlepiej oddać klimat arii z wielkich włoskich oper. Włoska Gala Operowa już 3 sierpnia w Teatrze Capitol o 20.00. Już w czwartek do wygrania podwójne zaproszenie na to wydarzenie.


Włochy to jeden z najbardziej ukochanych kierunków wakacyjnych podróży. Europejczyków kuszą nie tylko piękne krajobrazy i stuprocentowa pogoda, ale także muzyka. Zarówno opery mistrzów Rossiniego, Verdiego, czy Pucciniego, jak i melodyjne pieśni neapolitańskie, lżejsze i sentymentalne.

We wrocławskim Capitolu gościnnie wystąpią artyści Włoskiej Gali Operowej. Wśród artystów na scenie pojawią się cenieni włoscy śpiewacy – sopranistka Silvia Rampazzo, tenor Roberto Jachini-Virgili i baryton Giulio Boschetti. Ale nie zabraknie i Polaków. W Capitolu usłyszymy sopranistkę Monikę Michaliszyn, mezzosopranistkę Małgorzatę Godlewską i basa Damiana Konieczka. Towarzyszyć im będzie Roncole Verdi Orchestra (z miasta, w którym przyszedł na świat wielki mistrz) oraz chór Opery Polskiej pod batutą m.in. znakomitego dyrygenta Jerzego Salwarowskiego.

W programie wielkie arie i sceny z oper włoskich kompozytorów od romantyka Gaetano Donizettiego poprzez komika Gioacchino Rossiniego po mistrza Giuseppe Verdiego i wielkiego Giacomo Pucciniego.  Posłuchamy znanych melodii z „Traviaty”, „Nabucca”, czy „Cyrulika sewilskiego”.

Początek gali w poniedziałek 3 sierpnia o godzinie 20.00 w Teatrze Capitol.

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Włoska Gala Operowa

Włoska Gala Operowa

Koncert
Termin 3 sierpnia 2015 20:00

Miejsce Teatr Muzyczny Capitol

Zobacz
Zgłoś uwagę