Śląsk w europejskich pucharach

Po dwóch latach piłkarze Śląska znów zagrają w europejskich pucharach. W czwartek o godzinie 20.00 w słoweńskim Celje wrocławianie rozpoczną mecz pierwszej rundy eliminacyjnej Pucharu Europy. Ich rywalem będzie NK (Nogometni Klub) Celje.

  • fot:archiwum


 

- Wkraczamy na europejskie salony, zobaczymy jak nam się to uda. Z tego zespołu mało chłopców ma międzynarodowe ogranie, ale chcemy jak najlepiej zaprezentować polski futbol. Pragniemy pokazać dobrą piłkę, a przede wszystkim uzyskać dobry wynik, który pozwoli nam awansować dalej – przekonuje trener Śląska Tadeusz Pawłowski. Wszystkich zmartwił uraz jaki Mariusz Pawełek kapitan Śląska odniósł podczas sobotniego sparingu z Zagłębiem Lubin. - Nie mam poważnej kontuzji. Młody, ambitny zawodnik szedł na piłkę i zaatakował moją nogę. Była mocno stłuczona, ale sztab medyczny zareagował od razu. Teraz już jest wszystko dobrze – przekonuje Pawełek.

Wrocławianie polecą w środę do Mariboru, a stamtąd autokarem przejadą do Celje. Niestety meczu nie będzie transmitowała żadna telewizja, ani polska ani słoweńska.    

 

Zgłoś uwagę