Wkrótce II Noc Laboratoriów: Ruszyły zapisy

Przed rokiem w pierwszej edycji Nocy Laboratorium specjalistyczne pracownie, niedostępne na co dzień, odwiedziło ponad cztery tysiące osób. Druga Noc Laboratoriów planowana na 8 października zapowiada się jeszcze ciekawiej. Już można zapisywać się na wizyty i pokazy w kilkudziesięciu instytucjach


Noc Laboratoriów to wspólne przedsięwzięcie, którego organizatorami są Nokia i Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Jej pomysłodawcy inspirowali się sukcesem Nocy Muzeów, kiedy do galerii sztuki i muzeów przybywają tysiące osób. Intuicja ich nie myliła – na wydarzenia, pokazy i spotkania w ramach pierwszej Nocy Laboratoriów przyszły tysiące osób ciekawych świata i chcących z bliska zobaczyć jak wygląda praca specjalistów różnych dziedzin.

Do wydarzenia przyłączyły się wrocławskie uczelnie, firmy, instytucje państwowe i naukowe, które otworzą drzwi do swoich pracowni badawczych. Program znajduje się na stronie internetowej: www.noclaboratoriow.pl. Za pośrednictwem formularza na tej stronie (w zakładce „Program”) należy się także zarejestrować na poszczególne wydarzenia, ponieważ liczba miejsc dla uczestników pokazów jest ograniczona.

Zgłoś uwagę