14 czerwca 4. mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking [WIDEO]

Rywalizacja pod drzewami

  • Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

    Wkrótce 4 mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking / fot. Nujotajiem.lv Palki.lv, flickr.com


Na terenie Parku Szczytnickiego odbędą się 4. mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o puchar prezydenta Wrocławia. Tegoroczna frekwencja na zawodach zapowiada się rekordowo – zgłosiło się już ponad 450 osób.

– Liczymy na to, że około 100 osób może się jeszcze w tych ostatnich tygodniach dopisać. Dziennie przyjmujemy 3-5 zgłoszeń, a w dniu zawodów dopisuje się jeszcze kilkadziesiąt osób – mówi dyrektor zawodów Marcin Spitalniak.

Oprócz ogólnej klasyfikacji zawodnicy będą również rywalizować w odrębnych kategoriach wiekowych. Dla profesjonalistów będzie ich 10 (osobno mężczyźni i kobiety), a dla tych, którzy uprawiają ten sport rekreacyjnie – 13.

Osobno rywalizować będą przedszkolaki. Marsz przedszkolaków odbędzie się na liczącej 500 m trasie wokół Pergoli. Z kolei profesjonaliści i ci, którzy startują rekreacyjnie, maszerować będą wokół pętli o długości 2,2 km w Parku Szczytnickim. Profesjonaliści pokonają ją 5 razy, a amatorzy 2 razy.

– Parki w okresie wiosenno-letnim są pełne. Mam nadzieję, że ta impreza zachęci ludzi, aby przebywali na świeżym powietrzu i aktywnie spędzali czas, bo o to chyba chodzi – podkreśla dyrektor departamentu spraw społecznych Urzędu Miejskiego Jacek Sutryk.

W tym roku przygotowana została także dodatkowa klasyfikacja klubowa. Wprowadzono również ograniczenie, że na podium można stanąć tylko raz, więc jeśli ktoś zdobywa np. mistrzostwo Wrocławia, to nie będzie już klasyfikowany w klasyfikacji wiekowej.

– Mam nadzieję, że zawodników z roku na rok będzie nam przybywało. W Miejskim Centrum Sportu mamy program przygotowań do uprawiania tej dyscypliny. Wzorem innego naszego programu - „I Ty możesz zostać maratończykiem” - zorganizujemy cykl przygotowań prowadzonych przez fachowców, którzy pokażą nam jak trzeba prawidłowo chodzić z kijkami – zakończył Sutryk.

Zapisy do zawodów prowadzone są na stronie internetowej.

AL/mic

Zgłoś uwagę