WKK kończy rozgrywki na podium

Kolejne ligi przedwcześnie kończą sezon ze względu na pandemię koronawirusa. Polski Związek Koszykówki podjął decyzję o zakończeniu grania w niższych ligach, co oznacza, że pierwszoligowy WKK Wrocław sezon zakończył na trzecim miejscu.

  • fot. WKK Wrocław

    fot. WKK Wrocław


Żaden z zespołów 1. ligi nie wywalczył prawa do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Kibice mogą jedynie żałować takiego scenariusza, bo walka w fazie play-off pomiędzy pierwszym Górnikiem Wałbrzych, drugimi Czarnymi Słupsk i trzecim WKK zapowiadała się bardzo emocjonująco.

Wrocławianie w 23 potyczkach odnieśli szesnaście zwycięstw, a zdecydowanie lepiej szło im na wyjazdach – w delegacji wygrali dziesięć z dwunastu spotkań. Najskuteczniejszymi zawodnikami WKK byli Piotr Niedźwiedzki (średnio 20,13 punktu na mecz – najlepszy wynik w lidze) oraz Tomasz Prostak (15,73).

Cel wykonany

Przed zakończonym przedwcześnie sezonem w ekipie WKK nie mówiło się głośno o awansie do Energa Basket Ligi, ale przez długi czas podopieczni Tomasza Niedbalskiego przewodzili w ligowej tabeli. I choć ostatecznie zajęli trzecie miejsce, to i tak można to uznać za spory sukces. Tym bardziej że przed sezonem prezes klubu Przemysław Koelner jako jedyny cel przed drużyną stawiał poprawienie wyniku sprzed roku, a w sezonie 2018/2019 wrocławianie zajęli piąte miejsce.

Na razie nie zakończono jeszcze sezonu w rozgrywkach młodzieżowych. Mają one zostać wznowione w miarę możliwości w późniejszym terminie.Zgłoś uwagę