Wizz Air zapowiada rozwój połączeń z Wrocławia

Prezes linii lotniczych Wizz Air zapowiedział dzisiaj we Wrocławiu dalszy rozwój współpracy z naszym lotniskiem. Była też prezentacja nowego sposobu malowania samolotów, nowych strojów załogi oraz nowego wyposażenia wnętrz.

  • fot.jk

  • fot.jk

  • fot.jk

  • fot.jk

  • fot.jk

  • fot.jk

  • fot.jk

  • fot.jk

  • fot.jk


- Cały czas szukamy możliwości rozwoju swoich usług we Wrocławiu. Lotnisko sporo inwestuje w infrastrukturę i zmienia się w dobrym kierunku. W tej chwili mogę powiedzieć tylko, że trwają rozmowy o nowych połączeniach z Wrocławia ale jest jeszcze za wcześnie, żeby zdradzać szczegóły – mówi Jozsef Varadi, prezes Wizz Air.

(Jozsef Varadi, prezes Wizz Air)

Chodzi na pewno o połączenie międzynarodowe, ale więcej szef linii lotniczych nie chciał powiedzieć. Zapewnił jednak, że do końca 2017 w stolicy Dolnego Śląska będzie stacjonować jedna z nowych maszyn A321neo, zamówionych przez linie lotnicze.

(Nowe stroje załogi pokładowej)
Dzisiaj na wrocławskim lotnisku odbyła się też prezentacja odświeżonego wizerunku linii Wizz Air. Przede wszystkim zmieniło się malowanie samolotów tego przewoźnika, logo, wystrój wnętrza oraz stroje załogi pokładowej.
Warta obejrzenia jest również nowa strona przewoźnika a tam nowości typu: skuteczna wyszukiwarka najtańszych połączeń i wersja mobilna.
Węgierskie linie lotnicze są związane z Wrocławiem od 2006 roku. Do teraz ze stolicy Dolnego Śląska samolotami tych linii leciało już blisko 2 miliony pasażerów. Od 2010 roku Wizz Air ma we Wrocławiu swoją bazę operacyjną i obecnie oferuje 7 połączeń w tym m.in. do Sztokholmu, Paryża i Oslo.

(Nowe-dół i stare-góra, malowanie samolotów Wizz Air)

Pierwsze loty z Wrocławia odbywały się do Dortmundu.  - Linie Wizz Air to nasz bardzo ważny partner, który sukcesywnie rozwija siatkę połączeń z Wrocławia. To oznacza, że dostrzegają potencjał miasta i naszego regionu – mówił po konferencji Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Przewoźnik lotniczy pochwalił się dzisiaj również nowościami w swojej ofercie.  – Wprowadziliśmy numerowane miejsca w samolotach, a dla pasażerów korzystających z usługi priority boarding możliwość wniesienia dodatkowego bagażu, zmieniliśmy też podejście do opłaty za zmianę lotu, jest teraz stałą – wyliczają przedstawiciele Wizz Air. 

Zgłoś uwagę