Wizyta ambasadorów we Wrocławiu

Wrocław, Wałbrzych, Świdnica, Szczawno-Zdrój – to niektóre z dolnośląskich miejscowości, które zwiedza 35 szefów misji dyplomatycznych w Polsce. Wizyta promocyjna w polskich województwach dla ambasadorów akredytowanych w RP realizowana jest przez protokół dyplomatyczny we współpracy z władzami lokalnymi.

  • Ambasadorzy zwiedzali m.in. Aulę Leopoldinę.


Na Dolnym Śląsku szefowie dyplomaci zwiedzą wybrane atrakcje we Wrocławiu, w Wałbrzychu, Świdnicy, Szczawnie Zdrój oraz Rudzie Sułowskiej. W stolicy Dolnego Śląska mogli zobaczyć premierę „Poławiaczy pereł” Georges'a Bizeta w Operze Wrocławskiej, zwiedzanie Oratorium Marianum i Auli Leopoldyńskiej. W programie jest także spacer po Ogrodzie Botanicznym, zwiedzanie Panoramy Racławickiej, Hali Stulecia czy pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej.

Organizowanie wizyt ambasadorów w różnych regionach Polski zostało zapoczątkowane w 2000 roku. Do tej pory protokół dyplomatyczny był współorganizatorem 44 wizyt. Poprzednia wizyta w województwie dolnośląskim odbyła się w październiku 2001 roku.

Zgłoś uwagę