Wirtualna pocztówka z wrocławskiego ZOO

Mobilna mapa ZOO Wrocław na telefony z systemem iOS została wzbogacona o nową funkcjonalność. Użytkownicy aplikacji mogą za pomocą telefonu zrobić wirtualną pocztówkę z ZOO ze swoim zdjęciem w towarzystwie wybranych zwierząt. 


Żeby wykonać grafikę widokówki trzeba jednak odnaleźć specjalne miejsca oznaczone na e-mapie ZOO.

Aplikacja ZOO Wrocław Mapa na telefony z iOS działa od maja 2015 roku. Mobilna mapa proponuje cztery trasy zwiedzania ogrodu, które można dowolnie modyfikować, dodając lub usuwając atrakcje z planu wycieczki. Program zawiera także zestawienie aktualnych pór karmienia poszczególnych zwierząt. Specjalny alert przypomina o zbliżającej się atrakcji, biorąc pod uwagę odległość zwiedzającego od miejsca karmienia.

Pozdrowienia z ZOO

Od niedawna na mobilnej mapie ZOO znajduje się także sześć punktów oznaczonych ikoną aparatu. - Po dotarciu do określonych lokalizacji, aplikacja umożliwi nam wykonanie wirtualnej pocztówki. Grafika z ZOO Wrocław zawiera rysunek zwierzęcia znajdującego się w danym miejscu oraz nasze zdjęcie, które zrobimy za pomocą aparatu znajdującego się w telefonie – tłumaczy Paweł Maksymczak, dyrektor Sii Wrocław – pomysłodawcy, twórcy i sponsora mobilnej mapy ZOO Wrocław. Aplikacja połączona jest także z Facebookiem. Możemy wrzucić e-kartkę z ZOO na nasz profil w portalu społecznościowym lub przesłać znajomym czy rodzinie.

- Tradycyjne pocztówki niemal odeszły w zapomnienie, ale wciąż lubimy pamiątki z wycieczek, tych dalekich i tych bliskich. Dlatego niezmiernie cieszę się, że mapa mobilna została wzbogacona o e-pocztówkę. Sama już skorzystałam z aplikacji i zrobiłam sobie zdjęcie przy lemurach katta i synowi przy niedźwiedziach brunatnych – mówi Marta Zając-Ossowska, kierownik marketingu i edukacji ZOO Wrocław.  

ZOO Wrocław wraz z firmą Sii organizują konkurs na Facebooku, w którym można wygrać maskotki lwa Miombo. Wystarczy ściągnąć mobilną mapę na urządzenia z iOS, zrobić e-kartkę z własnym zdjęciem oraz przesłać ją poprzez Facebooka do ZOO Wrocław. Można również zaproponować nową e-kartkę z wykonanych przez siebie w ZOO zdjęć i umieścić na profilu ZOO. Komisja złożona z przedstawicieli Sii i ZOO wybierze zwycięzców, którzy otrzymają maskotki. Konkurs trwa od 24.06 do 04.07.

Aplikację na urządzenia z systemem iOS można bezpłatnie pobrać pod adresem: http://appstore.com/zoowrocławmapa. 

Zgłoś uwagę