Wiosną z Wrocławia polecimy do Berlina

Wrocławskie lotnisko rozszerza swoją ofertę dla biznesu i turystów


Linie lotnicze Etihad planują wejść do Polski i przygotowują się do uruchomienia od 1 kwietnia 2014 r. połączeń z Wrocławia do Berlina.

Etihad Airways - przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich, to linie lotnicze z głównym portem przesiadkowym w Abu Zabi. Linie te pod marką Etihad Regional planują ułatwić pasażerom polskich portów regionalnych połączenie z Berlinem, który jest ważnym lotniskiem przesiadkowym dla tego przewoźnika.

- Plany niezwykle ważnego dla międzynarodowego lotnictwa przewoźnika ogromnie cieszą – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Dzięki uruchomieniu lotów do Berlina, Wrocław zyska kolejne połączenie z dużym hubem przesiadkowym. Skorzystają na tym w dużej mierze klienci biznesowi - W sektorze międzynarodowych połączeń sieciowych od wielu miesięcy notujemy wzrosty. Wrocław stał się ważnym ośrodkiem biznesowym, co potwierdzają ostatnie decyzje przewoźników z tego segmentu.

Na wrocławskim lotnisku intensywnie rozwija się Lufthansa, która planuje latać większymi samolotami i wprowadzić więcej rejsów od sezonu wiosenno-letniego. Doskonale radzi sobie też SAS i PLL LOT. Po Düsseldorfie, Frankfurcie, Kopenhadze i Monachium – z którymi Port Lotniczy już jest skomunikowany – atrakcyjnym hubem przesiadkowym ma szansę stać się Berlin.

Trasę Wrocław-Berlin mają obsługiwać samoloty Saab 2000, które zabiorą na pokład 50 pasażerów.

Połączenie lotnicze z Berlinem może okazać się interesujące dla wszystkich, którzy planują dalekie, egzotyczne podróże lub po prostu planują zwiedzić stolicę Niemiec.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę