Remont wiaduktów na autostradzie A4

Podpory sześciu wiaduktów na autostradzie A4 między Wrocławiem a Legnicą idą do remontu. Jeden wiadukt zostanie wyburzony. – Prace ze względu na ich stan techniczny są konieczne – mówią przedstawiciele GDDKiA.

  • Remont podpór ma rozpocząć się w kwietniu i potrwać do IV kwartału tego roku. fot.GDDKiA


GDDKiA wyznaczyła do remontu na odcinku autostrady A4 między Wrocławiem a Legnicą sześć  wiaduktów:

  • Wądroże Wielkie
  • Budziszów Wielkie
  • Piotrowice
  • Strzeganowice
  • Biskupice
  • Nowa Wieś Wrocławska

Natomiast wyłączony już z ruchu wiadukt koło Sadkowa został przeznaczony do rozbiórki. Roboty za około 3,7 miliona złotych wykona firma Rotomat z przedsiębiorstwem Probudowa. Prace realizowane mają być etapami. Jeden będzie trwał około 2 tygodni. Wszystko ma zakończyć się w 4 kwartale tego roku. 

Etapy prac

Wiadukty remontowane będą parami. Rozpoczęcie prac zaplanowano na 21 kwietnia 2020 w rejonie miejscowości Wądroże Wielkie (km. 104,9) oraz w rejonie Strzeganowic (km. 144,9). W dalszej kolejności remonty przejdą wiadukty w Budziszowie (km. 112,3) i Biskupicach (km 146.1) oraz na wysokości Nowej Wsi Wrocławskiej (km. 149.1) i Piotrowic (km. 129,7). Na koniec zaplanowano rozbiórkę wiaduktu położonego koło Sadkowa (km. 143,1).

Przewidywane utrudnienia w ruchu

Przy remontowanych wiaduktach przejazd będzie możliwy tylko jednym pasem na każdej z jezdni. Utrudnienia w rejonie Wądroża Wielkiego i Strzeganowic mogą rozpocząć się już 14 kwietnia, tego dnia wykonawca remontu rozpocznie wynoszenie w terenie tymczasowej organizacji ruchu.
Podczas planowanej rozbiórki wiaduktu w Sadkowie, należy liczyć się z całkowitym zamknięciem najpierw jednej, a potem drugiej jezdni autostrady A4. Ruch w obydwu kierunikach będzie wówczas odbywał się tymczasowo jedną jezdnią.Zgłoś uwagę