Wiosenny piknik rowerowy

Bezpłatny serwis rowerów, policyjna akcja znakowania jednośladów, rowerowe konkursy z nagrodami, nauka chodzenia na slackline czy kiermasz rękodzieła – między innymi takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy w sobotę 11 kwietnia pojawią się na pikniku „Rowerowe Tikkun Olam” w Szkole Podstawowej przy ulicy Sieradzkiej 5. Impreza startuje o 12.00.

  • plakat pikniku rowerowego

    Piknik rowerowy odbędzie się w sobotę 11 kwietnia

  • Marcin Korzonek i Magdalena Mokrzan

    Rowerowy piknik rozpocznie multimedialna relacja Marcina Korzonka i Magdaleny Mokrzan, którzy jako pierwszy na świcie przejechali na rowerach najgorętsze miejsce na Ziemi – Pustynię Danakilską w Etiopii.

  • jazda na handbike'ach

    Będzie wyjątkowa okazja, by spróbować, jak się jeździ na handbike’ach, czyli rowerach napędzanym siłą mięśni rąk.


Ideą imprezy jest spotkanie społeczności szkolnej (dzieci, rodziców, ich przyjaciół oraz nauczycieli) z wrocławianami interesującymi się jazdą na rowerze (dziećmi wraz z dorosłymi opiekunami) i pokazanie im różnych sposobów rekreacji na rowerach (handbike'ach, rowerach miejskich, rowerach elektrycznych, tandemach, monocyklach itp.).

"Rowerowy piknik rozpocznie multimedialna relacja Marcina Korzonka i Magdaleny Mokrzan, którzy jako pierwszy na świcie przejechali na rowerach najgorętsze miejsce na Ziemi – Pustynię Danakilską w Etiopii. Spotkanie z nimi rozpocznie się punktualnie o 12.00 w budynku Szkołu Podstawowej Takkun Olam."

W drugiej części imprezy, w godzinach od 13.00 do 16.00, będzie wyjątkowa okazja, by spróbować, jak się jeździ na handbike’ach, czyli rowerach napędzanym siłą mięśni rąk. Zazwyczaj z hanbike’ów korzystają osoby niepełnosprawne, ale w czasie pikniku w Tikkun Olam każdy chętny będzie mógł usiąść za kierownicą tych wyjątkowych, trójkołowych pojazdów.

W planach są również bezpłatne przejażdżki rikszą, pokazy jazdy na różnych  modelach monocykli, pokaz składanego roweru elektrycznego (będzie można go zakupić) oraz bezpłatny serwis rowerowy.

Przez cały czas trwania imprezy będzie można również oznakować swój rower w ramach policyjnej akcji „Twój rower – Twoja własność”. Przypomnijmy, osoby zainteresowane powinny mieć przy sobie dowód zakupu roweru oraz dokument tożsamości (np. prawo jazdy). Znakowany rower powinien mieć: co najmniej jeden skutecznie działający hamulec, przednie światło (białe lub żółte, może być migające), światło z tyłu (czerwone, może być migające), czerwony odblask z tyłu oraz dzwonek (lub sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku). Oznakować rower mogą tylko osoby pełnoletnie, zamieszkałe w powiecie wrocławskim (miejsce zameldowania jest nieistotne).

Przy okazji rowerowego pikniku będzie można skorzystać również z mniej rowerowych, ale równie ciekawych atrakcji, m.in. nauki chodzenia po rozciągliwej taśmie rozpiętej między drzewami (slackline) oraz kiermaszu artystycznym, na którym zostaną wystawione na sprzedaż rękodzieła małoletnich i dorosłych artystów, nie tylko amatorów… Wśród nich znajdą się m.in. przedmioty z gliny, obrazki malowane na łupkach, ozdoby z filcu, zabawki robione na szydełku, a także serwety heklowane przez doświadczone koronczarki. Nie zabraknie też rowerowych konkursów z nagrodami oraz pysznej kawy i zdrowego cateringu.

Rowerowy piknik odbędzie się w sobotę 11 kwietnia w godzinach 12.00 - 16.00 w Szkole Podstawowej Tikkun Olam przy ulicy Sieradzkiej 5. Wstęp jest bezpłatny.Zgłoś uwagę