Wiosenne wietrzenie biura rzeczy znalezionych MPK

Około tysiąca przedmiotów czeka w Biurze Rzeczy Znalezionych MPK na swoich właścicieli. MPK „wietrzy” magazyny, by zrobić miejsce nowo znalezionym rzeczom. Dlatego zorganizowało specjalną promocję na odbiór rzeczy zabezpieczonych i przechowywanych w biurze. 


Na stronie MPK można znaleźć wszystkie przedmioty, które zostały znalezione w pojazdach przewoźnika. Jeśli w tym zestawieniu znajduje się przedmiot, który został rozpoznany jako zguba, trzeba zgłosić się po odbiór osobiście pod adresem:

Biuro Rzeczy Znalezionych
ul. B. Prusa 75-79
tel.: 71 372 28 90

Biuro czynne:

  • w środy od 8:30 do 16:00
  • w pozostałe dni robocze od 08:00 do 14:00

Osoby poszukujące rzeczy zgubionej, zgłaszające się do Biura Rzeczy Znalezionych muszą określić:

  • jaka rzecz (przedmiot) zastała zgubiona, opisać rzecz, charakterystyczny wygląd bądź znaki szczególne;
  • określić kiedy i w jakim pojeździe dana rzecz została zagubiona;

Pracownik biura poprosi o jak najdokładniejszy opis przedmiotu. Jeśli uzna, że odpowiada on wyglądowi danego przedmiotu, wyda zgubę po uiszczeniu opłaty oraz spisaniu danych z dowodu osobistego osoby dobierającej rzecz.

Nie ma właściwie dnia, by pozostawione  w pojazdach przedmioty nie trafiły do magazynu MPK. Obecnie sporo z nich to pamiątki po zimie – czapki, rękawiczki, szaliki. Ale nie brakuje też takich przedmiotów jak: klucze nasadowe w skrzynce, czy czaprak dla konia.

Przechowywanie rzeczy zgubionych w pojazdach wiąże z dodatkowymi obowiązkami i pracą. MPK musi zapewnić rzeczom miejsce oraz należyte warunki, by przedmioty były odpowiednio utrzymane. Pracownicy muszą ewidencjonować i opisywać przedmioty oraz weryfikować, czy osoby, które się po nie zgłaszają, rzeczywiście są ich właścicielami. Dlatego przechowywanie rzeczy jest odpłatne. MPK pobiera od właściciela 10 zł oraz dodatkową złotówkę  za każdy dzień utrzymania rzeczy w należytym stanie.

Wiosenna promocja polega na tym, że bez względu na to jak dawno temu przedmiot trafił do Biura Rzeczy Znalezionych, jego odbiór będzie wiązał się z opłatą łączną w wysokości 5 zł.

Zgłoś uwagę