Wierzbowa do maja zamknięta

Mocno zaawansowana jest już budowa biurowca „Dominikański”, który powstaje na skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi i Oławskiej. Z tą inwestycją związane jest zamknięcie ul. Wierzbowej, które potrwa do maja. Budowlańcy muszą wykonać wjazdy i wyjazdy z parkingu (właśnie od strony ul. Wierzbowej), ale i przy okazji odświeżyć jej nawierzchnię i chodniki. 

  • fot. ZDiUM


Ulica Wierzbowa została wyłączona z ruchu samochodowego. Musi przejść modernizację tak, aby przez nią mogły wjeżdżać auta na podziemny parking w biurowcu „Dominikański”. Inwestycją zajmuje się firma Skanska. Prócz budowy wjazdu i wyjazdu z parkingu inwestor wyremontuje też zniszczoną już mocno jezdnię oraz naprawi chodniki. Powstaną tam też przejście dla pieszych i sygnalizacja świetlna.
 – Jest ona konieczna ze względu na zwiększoną po uruchomieniu biurowca liczbę pojazdów włączających się do ruchu z ul. Wierzbowej do Kazimierza Wielkiego – wyjaśniają w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta.
Poza tym na ulicy Wierzbowej powstaną progi zwalniające, staną nowe znaki drogowe, a także przybędzie zieleni, bo planowane są nowe nasadzenia. 
 

Projekt organizacji ruchu ul. Wierzbowa (JPG)

Zgłoś uwagę