Wielkie malowanie przy szkołach. Zgłoś przejście

Jak co roku, przed 1 września Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpoczął akcję „Szkoła”. To wielkie malowanie oznakowania i przejść dla pieszych w okolicach szkół i przedszkoli oraz na drogach osiedlowych i trasach prowadzących z przystanków do tych placówek. 


– W zeszłorocznej edycji odmalowaliśmy blisko 500 przejść. W tym roku odnowimy podobną liczbę „zebr”. Szacunkowy koszt przeprowadzenia akcji będzie zbliżony do ubiegłorocznego – ok. 180.000 zł – wylicza Krzysztof Kubicki z biura prasowego ZDiUM.

Dodatkowo w tym roku zarządca wymieni bariery ochronne przy szkołach przy ul. Skarbowców i przy ul. Górnickiego. Prace przy montażu mają zakończyć się 30 sierpnia. Dla bezpieczeństwa najmłodszych bariery oddzielą część parkingu, którym dzieci chodzą do szkoły na ul. Sycowskiej.

Odnawianie przejść dla pieszych w rejonie szkół ma się skończyć 28 sierpnia.
W tym sezonie w rejonie szkoły powstanie też parking. 17 sierpnia rozpoczęły się prace przy przebudowie i wyznaczeniu miejsc postojowych przy ul. Inflanckiej na wysokości Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. Powstanie tam 8 miejsc, pomiędzy drzewami. Prace będą kosztować około 72 tys. zł.

Zgłoś przejście

Jeśli któreś z przejść na drodze do szkoły nie zostanie do tego czasu odmalowane, można zgłosić potrzebę jego renowacji na adres e-mailowy: zgloszenia@zdium.wroc.pl. Jak wyjaśniają urzędnicy, mimo szeroko zakrojonej akcji, w której biorą udział strażnicy miejscy i pracownicy ZDiUM, może się zdarzyć, że jakiegoś przejścia nie zakwalifikowano jako potencjalnej drogi do szkoły. Dodatkowe prace zostaną wykonane do połowy września.

Zgłoś uwagę