Wielkanocne śniadanie dla potrzebujących

W  Poniedziałek Wielkanocny 50 ubogich zasiądzie do nowych stołów w odświeżonej jadłodajni wrocławskiej Caritas. To 19 śniadanie wielkanocne, na które zapraszani są najubożsi i bezdomni.


W tym roku potrzebujący zasiądą do stołów w odnowionej jadłodajni przy ul. Słowiańskiej. Pieniądze na remont zebrano m.in. podczas Orszaku Trzech Króli oraz dotacji z Caritas Polska. Odmalowano wnętrze, odświeżono elewację i kupiono nowe stoliki i krzesła.

Caritas Polska wypracowała mini program w ramach, którego od sieci handlowej Lidl pozyskane zostało 70 tys. złotych dla 7 jadłodajni prowadzonych przez Caritas diecezjalne. Jedną z tych dotacji otrzymała nasza Caritas. Środki pozwoliły na zakup 12 nowych stolików oraz 45 krzeseł.

– Chcieliśmy zapewnić osobom bezdomnym i najuboższym lepsze warunki do spożywania posiłków oraz poprawić funkcjonowanie kuchni i jadłodajni – podkreśla Michał Brzezicki, koordynator jadłodajni. Temu drugiemu celowi służy specjalistyczna szatkowania ułatwiająca pracę kucharkom.

Odnowiona placówka będzie gościła ubogich podczas wielkanocnego śniadania, które organizowane jest od 19 lat. Nie zabraknie tradycyjnych jajek, wędlin i żurku, będzie również coś na słodko. Do stołu z 50-a ubogimi zasiądzie także biskup Jacek Kiciński.

Z odnowionej jadłodajni korzysta dziennie kilkaset osób, dla których od poniedziałku do soboty przygotowywanych jest każdorazowo ponad 500 posiłków. Rocznie tylko jadłodajnia wrocławska wydaje 136 000 talerzy z zupą i porcji pieczywa. Korzystają z nich w głównej mierze bezdomni i zagrożeni bezdomnością oraz coraz więcej osamotnionych seniorów.

Jadłodajnia przy ul. Słowiańskiej 17 współfinansowana jest przez gminę Wrocław.

Zgłoś uwagę