Większe samoloty na trasie Wrocław-Kopenhaga

Skandynawskie linie SAS wprowadzą większe samoloty na trasie Wrocław – Kopenhaga. To efekt rosnącego zainteresowania pasażerów rejsami międzynarodowymi i przesiadkowymi ze stolicy Danii. Zmiany wejdą w życie z końcem marca, wraz z wiosenno-letnim rozkładem lotów.

  • Samolot CRJ900 NextGen


Linie lotnicze SAS latają z Wrocławia do Kopenhagi 7 dni w tygodniu - dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku, raz w soboty i niedziele. Zainteresowanie rejsami jest tak duże, że wiosną skandynawski przewoźnik postanowił wprowadzić na trasie większe samoloty. 

Impuls dla linii lotniczych

Według informacji zamieszczonych w systemie rezerwacyjnym przewoźnika, Bombardier CRJ200, który zapewnia 50 miejsc, zostanie zastąpiony modelem odrzutowca CRJ900 NextGen, który zabiera na pokład 88 pasażerów. To oznacza, że oferowanie zwiększy się o blisko 80%. Zmiany wejdą w życie 30 marca.

W ten sposób przewoźnik reaguje na rosnące potrzeby pasażerów wrocławskiego lotniska.
W 2014 roku w segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych podróżnych nieustannie przybywało, również na połączeniu do stolicy Danii. W najlepszych miesiącach – kwiecień, maj i grudzień – SAS zanotował ponad pięćdziesięcioprocentowe wzrosty na tej trasie.

- Należy podkreślić, że średnie wypełnienie samolotów z Wrocławia do Kopenhagi utrzymywało się na poziomie ponad 70%. To był wyraźny impuls do wprowadzenia większych samolotów – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. – We Wrocławiu i regionie działa wiele międzynarodowych firm, a swoje oddziały otwierają kolejne. To skłania do częstego podróżowania, a w rezultacie sprzyja poszerzaniu oferty wrocławskiego lotniska. 

Przesiadkowe przeboje

SAS to jeden z kluczowych przewoźników obsługujących segment sieciowych połączeń międzynarodowych. Linie zabierają pasażerów wrocławskiego lotniska bezpośrednio na centralne lotniska Europy, które pełnią rolę ważnych hubów przesiadkowych.

Przykłady?

  • Amsterdam – czas podróży: 3 godz. 25 min.
  • Sztokholm – czas podróży: 3 godz. 05 min. 

W Kopenhadze podróżni mogą szybko przesiąść się na lot niemal w dowolne miejsce na świecie. Oferta linii SAS sprawdza się też w przypadku połączeń dalekiego zasięgu:

  • Tokio – czas podróży: 13 godz. 35 min.
  • Chicago – czas podróży: 11 godz. 40 min. 

- Dla linii lotniczych SAS najważniejszym rynkiem pozostaje Dania, Szwecja i Norwegia. Nieustannie pracujemy nad tym, aby poprawić tutaj czasy przesiadek – mówi Wanda Brociek, Dyrektor Generalna SAS w Polsce. – Przebojem rozkładu letniego z pewnością będzie Goeteborg, do którego zaoferujemy rekordowy czas przelotu – zaledwie 3 godziny. Przewidujemy, że popularnością będą się też cieszyły Helsinki, Amsterdam, Bruksela, Genewa, Paryż czy Zurych.
mat. Port Lotniczy Wrocław  

Zgłoś uwagę