Więcej pociągów na Wszystkich Świętych

Zarówno na trasach regionalnych, jak i krajowych możemy liczyć na więcej pociągów w okresie Wszystkich Świętych. Samo Intercity planuje dołożyć około 100 kursów i 6000 tysięcy dodatkowych miejsc, spore wzmocnienia lokalnie planują też Koleje Dolnośląskie.

  • Dworzec Główny we Wrocławiu


Koleje Dolnośląskie, jeden z dwóch przewoźników lokalnych planuje w okresie od 30 października do 3 listopada wzmocnienie aż 50 składów kursujących po Dolnym Śląsku. Pociągi z Wrocławia pojadą w zdwojonym składzie głównie na trasie do Węglińca i Lubania Śląskiego.
 Planujemy zestawienie pociągów z dwóch elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls. Pozwoli to na przewóz 690 osób w pociągu zestawionym z dwóch 36WEa oraz 916 osób w dwóch pojazdach 31 WE – wyjaśnia Justyna Stachniewicz z Kolei Dolnośląskich.

WYKAZ WZMOCIONYCH KURSÓW POCIĄGÓW KOLEI DOLNOŚLĄSKICH

Dodatkowe kursy planują, szczególnie na 1 listopada, również Przewozy Regionalne.
– Są one odpowiednio zaznaczone w rozkładach jazdy i zaplanowane już wcześniej, dlatego przed podróżą zachęcamy do przeanalizowania rozkładów – mówi Andrzej Piech z dolnośląskiego oddziału Przewozów Regionalnych.
Dodatkowe składy wyjadą z Wrocławia, m.in. na trasy do Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Opole, Racibórz czy Kłodzka.

PLAKATOWY ROZKŁAD JAZDY/ODJAZDY WROCŁAW GŁÓWNY

Intercity, przewoźnik kolejowy, który jeździ na najdłuższych dystansach, również zapowiada wzmocnienia na Wszystkich Świętych. W dniach okołoświątecznych będziemy wzmacniali te pociągi, które cieszyć się będą dużym zainteresowaniem. Sytuacja jest dynamiczna, widzimy ją po rezerwowanych biletach, i będziemy reagować na bieżąco na potrzeby pasażerów. Wzmocnione, tradycyjnie będą pociągi kursujące popołudniami pomiędzy dużymi miastami, np. z Warszawy do Wrocławia czy z Wrocławia do Katowic – mówi Beata Czemerajda z biura prasowego Intercity.

NIEZBĘDNIK NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH [PARKOWANIE, DODATKOWA KOMUNIKACJA, CENY, WYSZUKIWARKA GROBÓW]

 Zachęcamy już dziś naszych pasażerów do zakupu biletu. Im wcześniej kupimy bilet, tym mniej za niego zapłacimy – zachęca przedstawicielka Intercity.
Pasażerowie przez okres Wszystkich Świętych będą mogli liczyć także na pomoc mobilnych biur informacji. Na Dworcu Wrocław Główny pod koniec tygodnia pojawią się wolontariusze, którzy będą służyć informacją i pomocą w zaplanowaniu podróży.

SPRAWDŹ POŁĄCZENIA INTERCITY I ZAREZERWUJ BILET

PRZYDATNE LINKI:

MAPA LINII KOLEJOWYCH

WYSZUKIWARKA POŁĄCZEŃ

PRZEWOZY REGIONALNE 

KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE

INTERCITY

 

Zgłoś uwagę