Więcej pociągów na Wszystkich Świętych

Kolejarze zapowiadają wzmocnienie składów na Wszystkich Świętych. Będzie więcej wagonów na trasach krajowych i regionalnych. 


Koleje Dolnośląskie 1 listopada wzmacniają 80 procent swoich składów. – W większości są to połączenia na trasach z lub do Wrocławia. Sytuacja jest dynamiczna, przyglądamy się i w miarę możliwości będziemy reagować – wyjaśnia Bogusław Godlewski, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.
KD wzmocniły przejazdy na trasie Wrocław-Węgliniec, Wrocław-Szklarska Poręba oraz te do Żarowa i Rawicza.  

Dodatkowe kursy planują, szczególnie na 1 i 5 listopada, również Przewozy Regionalne.
– Są one odpowiednio zaznaczone w rozkładach jazdy i zaplanowane już wcześniej, dlatego przed podróżą zachęcamy do przeanalizowania rozkładów – mówi Andrzej Piech z dolnośląskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

– Spodziewamy się też fali powrotów w niedzielę 5 listopada i do tego też się przygotowujemy. Wielu zrobiło sobie wolny tydzień, studenci mają dni rektorskie. Ruch na pewno będzie wzmożony – dodaje Andrzej Piech. 
Dodatkowe składy wyjadą z Wrocławia, m.in. na trasy do Jeleniej Góry, Wałbrzycha, czy Opola. 

Informatorzy na największych dworcach

Wzmocnione działania informacyjne, więcej miejsc w pociągach, dodatkowe patrole SOK na dworcach, peronach i w pociągach – grupa PKP przygotowana do obsługi podróżnych podczas wyjazdów na Wszystkich Świętych.

Na 12 dworcach wsparcie zapewnią informatorzy mobilni. Będą oni dyżurować od godzin południowych do wieczornych m.in. w Trójmieście, Katowicach czy Wrocławiu. Dodatkowo, na największych dworcach, podróżni mogą liczyć na pomoc pracowników w InfoDworcach.  

Więcej miejsc w pociągach 

PKP Intercity zapewnia, że na bieżąco monitoruje frekwencję w pociągach m.in. w okresie świąt i związanych z nimi szczytów przewozowych.  - Odpowiednio do panującej sytuacji podejmowane są decyzje operatywne o wzmocnieniach składów o dodatkowe wagony. Trzeba podkreślić, że te decyzje są też podejmowane w zależności od możliwości przyjęcia dłuższych składów na peronach, przy których zatrzymują się pociągi - podkreśla Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.  

Dla bezpiecznych podróży 

Dodatkowe patrole Straży Ochrony Kolei w pociągach, na dworcach oraz na szlakach kolejowych zapewnią bezpieczeństwo w podróży. Do dyspozycji podróżnych jest także całodobowy numer alarmowy SOK – 22 47 40 000. Nad bezpieczeństwem ruchu kolejowego czuwa także ponad 1 650 dyżurnych ruchu i 114 dyspozytorów PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Działania koordynuje Główna Dyspozytura, która całą dobę współpracuje ze wszystkimi przewoźnikami pasażerskimi i towarowymi, a w razie potrzeby także z służbami ratowniczymi. 

Sprawdź wcześniej, o której odjeżdża pociąg 

Informacje dotyczące rozkładu jazdy są dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów oraz na stronach portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl, a także bezpośrednio u przewoźników kolejowych. Informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity można znaleźć na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto, usługę świadczy PKP Intercity S.A.). 

Czytaj również: NIEZBĘDNIK NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH [PARKOWANIE, DODATKOWA KOMUNIKACJA, CENY, WYSZUKIWARKA GROBÓW]

PRZYDATNE LINKI:

MAPA LINII KOLEJOWYCH

WYSZUKIWARKA POŁĄCZEŃ/ ROZKŁADY JAZDY 

PRZEWOZY REGIONALNE 

KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE

INTERCITY

 

Zgłoś uwagę