Więcej pociągów na trasie z Wrocławia do Legnicy i Zgorzelca

Koleje Dolnośląskie od 15 marca wprowadzają zmiany w rozkładzie jazdy i dodatkowe składy na fragmencie linii kolejowej E-30 z Wrocławia przez Legnicę do Zgorzelca. Zmiany są efektem sugestii i uwag pasażerów. 

  • fot.ilustracyjne/Koleje Dolnośląskie


Zmieniona zostanie organizacja kursów w godzinach przedpołudniowych, około godz. 10:00 z Węglińca do Wrocławia oraz około godz. 11:30 z Wrocławia do Legnicy.  - Zamiast - jak do tej pory - autobusu szynowego, kursować będą pojemniejsze elektryczne zespoły trakcyjne – wyjaśnia Justyna Stachniewicz z Kolei Dolnośląskich.

 - Tabor kierowany na linię będzie lepiej dostosowany do istniejących potoków podróżnych. O godz. 11:44 z Węglińca do Legnicy kursować będzie szynobus (od Jeleniej Góry), skomunikowany na stacji Legnica z jednostką elektryczną do Wrocławia – dodają w Kolejach Dolnośląskich.
Analogiczne rozwiązanie będzie wdrożone w przeciwnym kierunku: wspomniany pociąg z godziny 11:22 z Wrocławia będzie skomunikowany na stacji Legnica z szynobusem do Zgorzelca (i dalej do Jeleniej Góry).

Dodatkowe pociągi pojawią się na linii E30 w weekendy. Pociąg o godzinie 12:56 w niedziele zamiast do Legnicy (jak dziś) będzie kursować w wydłużonej relacji do Lubania. Kurs powrotny
z Lubania, będący przedłużeniem istniejącego od niedawna dodatkowego pociągu Bolesławiec-Wrocław, zaplanowano o godzinie 16:17. W soboty natomiast, między Wrocławiem a Legnicą wyjedzie dodatkowo kurs o godz. 17:44.

Nowy rozkład jazdy jest już dostępny w portalu pasażera PKP PLK. 

Zgłoś uwagę