Więcej nowoczesnych Dartów na trasach z Wrocławia

Od 20 lutego kolejne nowoczesne składy Pesa Dart pojawią się na trasach Intercity z Wrocławia. Tym razem nowym pociągiem pojedziemy do Białegostoku.

  • fot. PKP Intercity


Na koniec stycznia nowoczesne pociągi PesaDART pojawiły się na trasie Warszawa-Wrocław-Warszawa (IC „Słowacki” i IC „Orzeszkowa”). Tydzień później zaczęły obłsugiwać połączenie Lublinem a Wrocławiem (IC „Konopnicka”) i Warszawą (IC „Czartoryski”).

Teraz od 20 lutego dojdzie trzecia trasa gdzie spotkamy te nowoczesne pociągi. Od soboty składy PesaDART rozpoczną kursowanie na trasie Wrocław – Białystok – Wrocław. Pasażerowie połączeń Słowacki (rel. Wrocław – Białystok) i Orzeszkowa (rel. Białystok – Wrocław) zamiast w wysłużonych wagonach podróżowali będą nowoczesnymi składami wyposażonymi w klimatyzację, ergonomiczne fotele, gniazdka, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, osób podróżujących z dziećmi czy rowerem.

Na pokładach pociągów przewoźnik zaoferuje także dostęp do WiFi. Poza Wrocławiem i Białymstokiem pociągi zatrzymywać się będą m.in. na stacjach w Warszawie, Łodzi, Sieradzu, Kaliszu czy Ostrowie Wielkopolskim. Od 20 lutego w ruchu znajdować się będzie 12 pociągów PesaDART, obsługujących w sumie 16 połączeń kategorii InterCity (IC).

 


Zgłoś uwagę