Więcej autobusów na wrocławskie osiedla

Wydział Transportu od początku roku wprowadził kilka dużych zmian w kursowaniu linii autobusowych, które ułatwiają podróżowanie na wrocławskie osiedla. Niedawno pojawiło się więcej kursów na Jagodno, wcześniej wzbogacono ofertę linii nocnych na Złotnikach. Od najbliższego weekendu wejdą w życie zmiany ułatwiające przejazd m.in. ze Stabłowic i Maślic a od poniedziałku częściej pojadą autobusy między Gajem i pl. Grunwaldzkim. 

  • zdjęcie ilustracyjne/MPK Wrocław


Zmiany w komunikacji, które poprawiają ofertę przewozową mieszkańcom wrocławskich osiedli zaczęły się już na początku roku. Od połowy stycznia linie nocne 243 i 253 zostały wydłużone i zatrzymują się na dodatkowych przystankach. Poprawiło to komunikację nocną osiedla Złotniki.
Zmiany w obsłudze osiedla Złotniki

Na początku lutego, dobre wiadomości trafiły do mieszkańców Jagodna. Po pierwszych wzmocnieniach komunikacji na to osiedle, które miały miejsce jeszcze w 2014 roku, przyszedł czas na kolejne. Wydział Transportu zdecydował, że autobus 110 będzie w godzinach szczytu jeździł tam częściej. Po tej zmianie mieszkańcy mogą dojechać w kierunku Dworca Wrocław Główny co 6-10 minut.
Linia 110 jeździ częściej 

Sporo zmian na lepsze czeka nas też w pierwszy weekend marca. Więcej autobusów pojedzie w kierunku Stabłowic, Maślic i Praczy Odrzańskich. Miasto m.in. uruchomi nową linię z numerem 102, która będzie kursować między pl. Jana Pawła II a ul. Wojanowską. Inne linie zostaną wzmocnione i przeorganizowane, tak żeby w godzinach szczytu autobusy w kierunku centrum miasta odjeżdżały nawet co 7,5 minuty. 
1 marca – Stabłowice, Maślice, Pracze Odrzańskie – zmiany w komunikacji 

To jeszcze nie wszystkie nowości. Od poniedziałku linia 146 będzie jeździć częściej. To ułatwi podróżowanie między osiedlem Gaj-pl. Grunwaldzkim a Wielką Wyspą.
Zmiany w rozkładzie jazdy linii 146   

Urzędnicy analizują też inne obszary miasta pod kątem uatrakcyjnienia oferty przewozowej. Już wiadomo, że kolejne zmiany i ułatwienia dla mieszkańców szykują się na koniec marca. Mają dotyczyć obsługi Muchoboru. 

Zgłoś uwagę