Wesoły tramwaj rusza do przedszkoli

To ma być najweselszy tramwaj na świecie. MPK Wrocław wraz z Wrocławskim Teatrem Młodych stworzyło spektakl dedykowany przedszkolakom. Udział w nim przedszkola mogą też wygrać w specjalnym konkursie.

  • wesoły tramwaj


Podczas przedstawienia dzieciaki przeniosą się w bajkowy świat, w którym powita ich pan motorniczy. Podczas tej niezwykłej podróży, mimo że dzieci nie ruszą się przecież ani na krok z przedszkolnej sali, czeka je wiele atrakcji. Co najważniejsze, wszyscy mali widzowie będą jednocześnie brali udział w przedstawieniu, bo jego twórcy zadbali o to, by spektakl był w pełni interaktywny. Dzięki temu lepiej przyswoją sobie informacje, które w formie zabawy chcą przekazać autorzy przedstawienia. Dzieci dowiedzą się wielu ciekawych i ważnych rzeczy, na przykład jak zachować się w środkach komunikacji miejskiej, żeby podróż przebiegała kulturalnie i bezpiecznie, oraz dlaczego tramwaj jest lepszy dla środowiska niż samochody.
– Chcieliśmy, aby spektakl sprawił, że dzieci zapamiętają tramwaj jako miejsce przyjazne, jako środek transportu, którym z powodzeniem można poruszać się po mieście nie tylko dlatego, by chronić środowisko, lecz i dla wygody, a może i przygody – mówi Marta Koła, współautorka projektu z Wrocławskiego Teatru Młodych.
Wrocławskie MPK pomogło zrealizować przedsięwzięcie.

Czytaj więcej o spektaklu

– Wychowanie komunikacyjne jest niezwykle ważne, bo „czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Niestety, mimo to że coraz częściej zdajemy sobie sprawę, jak groźny jest smog i że receptą na niego jest m.in. komunikacja miejska, to jednak ciągle zbyt rzadko z niej korzystamy, zwłaszcza z naszymi pociechami, przy okazji ucząc je kulturalnego i bezpiecznego zachowania w komunikacji miejskiej. Dzieci często pierwszą swoją podróż tramwajem odbywają podczas zorganizowanego wyjścia z przedszkola. Chcemy, aby ten spektakl jak najlepiej przygotował je na tę i wszystkie koleje podróże z MPK – wyjaśnia Agnieszka Korzeniowska, rzecznik MPK Wrocław.

Można wygrać przedstawienie w konkursie

MPK Wrocław sfinansuje 10 spektakli, które chce podarować wrocławskim przedszkolakom.
– Aby wszyscy mieli równe szanse, postanowiliśmy zorganizować konkurs plastyczny dla dzieci. W ten sposób mogą one wygrać dla swojego przedszkola taki spektakl. Na naszej stronie internetowej i stronie Wrocławskiego Teatru Młodych znajduje się szczegółowy regulamin konkursu. Serdecznie zapraszamy do zabawy – zachęca rzeczniczka MPK.

Zapoznaj się z ideą i regulaminem konkursu

Niezależnie od konkursu, MPK zachęca do tego, aby przedszkola korzystały z tej ciekawej formuły na własną rękę. W WTM już trwają zapisy na przedstawienie. Premiera spektaklu planowana jest na kwiecień.

Zgłoś uwagę