We Wrocławiu powstała pierwsza w Polsce siłownia dla dzieci

To ciekawa alternatywa dla rodziców, którzy chcą poprawić nie tylko sprawność swoich pociech, ale przede wszystkim ich zdrowie. Fit Kids Centrum to nowoczesna siłownia przystosowana dla dzieci. W ofercie pojawiają się propozycje zarówno dla dwulatków, jak i nastolatków.

  • fot. facebook.com/CentrumAktywnegoDziecka/


– Naszą misją jest zmiana życia dzieci na lepsze. Chcemy, aby były zdrowe, sprawne oraz pewne siebie. Pracujemy zgodnie z rozwojem ontogenetycznym dzieci, koncentrując się na indywidualnych możliwościach i potrzebach każdego z naszych podopiecznych. Poniekąd kształtujemy ich przyszłe, dorosłe życie, a wszelkie zmiany wprowadzamy w sposób niezwykle przyjazny – mówią w Fit Kids Centrum.

To nowe miejsce na mapie Wrocławia, gdzie wyspecjalizowani i doświadczeni w pracy z dziećmi trenerzy personalni i dietetycy zadbają o odpowiedni rozwój najmłodszych. – W trakcie zajęć z dietetykiem staramy się kształtować nawyki żywieniowe poprzez zabawę, a zajęcia z trenerem personalnym są doskonałą bazą do poprawy wyników w różnych dyscyplinach sportowych – dodają w Centrum Aktywnego Dziecka.

Co ciekawe, w trakcie zajęć instruktorzy dbają o prawidłową postawę i wzorce ruchowe dzieci, używając specjalistycznego sprzętu wyposażonego w czujniki dźwiękowe i świetlne, które pozwalają w pełni kontrolować poprawność wykonywanego ćwiczenia. Warto zaznaczyć, że wszystkie maszyny odwzorowują naturalne ruchy wykonywane w trakcie życia codziennego – podnoszenie, ściąganie, wypychanie, przyciąganie czy wstawanie.

Zajęcia dla dzieci podzielone są na trzy grupy wiekowe: dla maluchów w wieku 2-6 lat, 6-12 oraz nastolatków powyżej 12. roku życia. W pakietach znajdziemy zajęcia tematyczne, a także programy specjalne, które ukierunkowane są np. na utratę wagi ciała czy skorygowanie postawy - za sprawą konsultacji z fizjoterapeutą. 

fot. facebook.com/CentrumAktywnegoDziecka/

Fit Kids Centrum Aktywnego Dziecka to pierwsza w Polsce siłownia w pełni przystosowana wyłącznie dla dzieci, która może stanowić ciekawą alternatywę dla wszystkich tych, którzy chcą poprawić zdrowie i wygląd swoich dzieci, a przy okazji zapewnić im mnóstwo zabawy.

To innowacyjne miejsce znajdziemy przy ulicy Kościuszki 29 we Wrocławiu. Centrum Aktywnego Dziecka otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-20.00, natomiast w weekendy od 10.00 do 14.00. W tych godzinach odbywają się tematyczne zajęcia dla dzieci w różnym wieku. Szczegóły można znaleźć w harmonogramie zamieszczonym na stronie internetowej centrum. Pojedyncze wejście kosztuje 35 zł (opieka instruktora, kameralne grupy), natomiast miesięczne karnety rozpoczynają się od 120 zł - w zależności od wyboru dedykowanego programu treningowego.Zgłoś uwagę