Walentynki w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zakochaj się w czytaniu

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała się na tegoroczne Walentynki w wyjątkowy sposób w różnych oddziałach. Wszystko pod hasłem „Zakochaj się w bibliotece” – można zagrać w literacki flirt, sprawdzić poziom zakochania Miłościomierzem, wybrać się na miłosny wieczór filmowy do Famy na Psim Polu, ułożyć 1000-elementowe puzzle, przyprowadzić dzieci, aby posłuchały pięknych historii miłosnych, albo pożyczyć książkę-niespodziankę o miłości. Zobaczcie, z jakich atrakcji skorzystać. 

  • Karty do literackiego flirtu


Po(flirtuj) z literaturą

Z okazji Walentynek kawosze (i to w całej Polsce) mają szansę zdobyć karty Literacki Flirt opracowane przez bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, których celem jest promocja czytelnictwa i zaproszenie do zabawy literackiej inspirowanej wybraną literaturą na Walentynki. Na kartach znajdziemy cytaty z książek, płyt muzycznych i filmów, które można wypożyczyć w bibliotekach w całej Polsce. Karty można znaleźć w 12 punktach Etno Cafe w całej Polsce, ale tylko od 14-16 lutego.

Zakochaj się w bibliotece

Zakochaj się w bibliotece

Eventy
Termin od 1 lutego 2020 do 25 lutego 2020

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Jak zmierzyć poziom miłości

W tym celu trzeba się udać do Centrum Innowacji Przejście (ul. Świdnicka 19), gdzie 15 lutego na specjalnych walentynkowych warsztatach stworzony zostanie Miłościomierz, który sprawdzi poziom zakochania. Warto się zapisać.

Dla miłośników tradycyjnego spędzania walentynek w kinie superofertą (i to bezpłatną, na zapisy) jest podwójny seans w CBK Fama MBP (ul. B. Krzywoustego 286). Od 18.00 do 22.00 Walentynkowy Wieczór Filmowy z obrazami „Dusza i ciało” i lekką komedią „Słowo na M” w reżyserii Michaela Dowse'a. Na miejscu będzie czekała kawa i herbata, kubek trzeba jednak przynieść ze sobą.

A 14 lutego w filii 22 przy Chociebuskiej 8-10 od 10.00 do 19.00 „Randka w ciemno z książką”, czyli specjalna zabawa. Bo 14 książek obłożono w kolorowy papier, by ukryć ich tytuł i autora, poznamy jedynie niewielki cytat. Pożyczamy więc właściwie w ciemno, co też może zapewnić dreszczyk emocji. Zgłoś uwagę