Wakacje z baseballem. Barons zapraszają młodzież na treningi

Do Wrocławia przyjechał duet profesjonalny amerykańskich trenerów baseballu - Vincent Colasuonno i Dominick Golubiewski. Szkoleniowcy prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży m.in. na niedawno wybudowanych boiskach baseballowych na Zakrzowie.

  • fot. materiały prasowe

    fot. materiały prasowe


Obaj trenerzy mają bogate CV. Golubiewski jest absolwentem Madison College, ma też doświadczenie boiskowe, bo grał w najwyższej lidze akademickiej w USA - NCAA Baseball Division 1. Szkoleniowiec posiada zarówno polski, jak i amerykański paszport, jest także wieloletnim reprezentantem naszego kraju. Obecnie jest zawodnikiem Barons Wrocław, a przed tygodniem "odbił" swojego pierwszego home runa w Polskiej Ekstralidze Baseballu.

Z kolei Vincent Colasuonno to trener z bardzo dużym międzynarodowym doświadczeniem. Posiada certyfikacje trenerskie wydane przez World Baseball and Softball Confederation oraz przez najbardziej znaną na świecie ligę Major League Baseball (MLB). Ponad 30-letnie doświadczenie trenerskie w czternastu różnych krajach przekłada się na wyjątkowy warsztat pracy i wypracowane podejście. Ostatnie sześć lat Vince spędził w Europie, gdzie prowadził m.in. młodzieżowe reprezentacje Polski (do lat 18 i do lat 23).

Zabawa, gra i nauka języka

Trenerzy są również amerykańskimi native speakerami i podczas treningów posługują się językiem angielskim. Dlatego na zajęciach - poza wspaniałą zabawą i grą - będzie można podszkolić język obcy. Oczywiście w sztabie szkoleniowym każdej sekcji występują również polscy opiekunowie.

- Zapraszamy rodziców do zapisania swoich dzieci do sekcji Barons Wrocław. To doskonała okazja na przeżycie super przygody, skorzystanie z doskonałej infrastruktury i dołączenia do naszej społeczności - mówi Marek Kozioł, wiceprezes klubu i koordynator nowej sekcji.

Do sekcji Barons Wrocław można zapisać dziewczynki i chłopców z roczników 2012-2014, 2010-2011, 2008-2009 oraz starszych. Treningi w zależności od drużyny i lokalizacji odbywają się o dwóch porach dnia: poranne o godzinie 9.30 oraz popołudniowe o godzienie 16.30.

Co istotne, poza samymi treningami młodzi adepci baseballu będą mieli możliwość wzięcia udziału w zawodach baseballowych dla dzieci organizowanych przez międzynarodowa organizację Little League Baseball and Softball, mistrzostwach Polski oraz meczach i turniejach towarzyskich. Więcej informacji o rekrutacji znajduje się na stronie Barons Wrocław.Zgłoś uwagę