Wakacje we Wrocławiu. Propozycje na cały tydzień

Sprawdź, gdzie we Wrocławiu od poniedziałku do niedzieli możesz zabrać dziecko podczas wakacji.


Kąpieliska

Przez całe wakacje działają wrocławskie kąpieliska i basen. Oto lista miejsc, gdzie można bezpiecznie popływać.

Kąpielisko Glinianki, ul. Kosmonautów 2, tel. 782 911 200
Kąpielisko w pobliżu Stadionu Wrocław z trzema jeziorkami, plaża z dostępem do wody, na terenie ośrodka są stoły do gry w tenisa stołowego, boiska do piłki nożnej plażowej i siatkówki. Na terenie znajduje się także Wake Park, gdzie można wypożyczyć sprzęt do uprawiania sportów wodnych. Czynne codziennie od 9 do 19, bilety 6/8 zł, po godzinie 17 wstęp 3 zł.

Miejsce do kąpieli – Królewiecka

Wstęp wolny. Plaża o wymiarach ok. 80 na 20 metrów nad stawem Królewieckim na Maślicach. Do końca wakacji w godz. 9-19 na wyznaczonym odcinku dyżurują ratownicy. Na miejscu działa punkt medyczny i toalety, miejsce na grilla i piknik.

Kąpielisko Morskie Oko, ul. Chopina 27, tel. 71348 63 94
Największe naturalne kąpielisko we Wrocławiu z plażą, ślizgawką o długości 60 metrów, brodzikiem, placem zabaw dla dzieci, wypożyczalnią kajaków, boiskami do siatkówki plażowej. Na miejscu działa restauracja i punkty gastronomiczne. Czynne codziennie od 9 do 19. Bilet normalny 10 zł (pon-pt), 13 zł (sob-nd i święta), bilet ulgowy 8 zł (pon-pt), 10 zł (sob-nd i święta), po godzinie 17 wstęp 5 zł, wypożyczenie leżaka 5 zł.

Basen Kłokoczyce na Psim Polu, ul. Kłokoczycka 2, tel. 71 325 45 14
Duży basen pływacki oraz brodzik dla dzieci na dużym trawiastym terenie, brak piaszczystej plaży. Zjeżdżalnia o długości 60 metrów, boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci, na miejscu są toalety, kioski z napojami i jedzeniem. Czynne codziennie od 9 do 19, bilet normalny 10 zł (pon-pt), 13 zł (sob-nd i święta), bilet ulgowy 8 zł (pon-pt), 10 zł (sob-nd i święta), po godzinie 17 wstęp 5 zł, wypożyczenie leżaka 5 zł.

Park linowy na Wyspie Opatowickiej 

Wyspa Przygody Opatowicka, Biskupin, wejście od ul. Braci Gierymskich

Park linowy zajmuje trzyhektarową działkę w Wyspie Opatowickiej. Jej największą atrakcją jest osiem tras, które prowadzą na wysokości od 150 cm do 7 metrów na ziemią. To świetna forma zabawy dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Uczestnicy mają do pokonania 110 przeszkód o różnym stopniu trudności, w tym takich, które nie wymagają nadzwyczajnej sprawności fizycznej. Np. dla trzylatków jest trasa „Myszka”. Na terenie Wyspy Przygody Opatowicka jest plac zabaw i miejsce na piknik rodzinny. Park otwarty od 10 do 18, w wekendy od 9 do 19. Bilety pon - pt, dzieci (do 140 cm wzrostu) 12 zł, ulgowy (osoby uczące się) 20 zł, normalny 30 zł; weekend, dzieci 15 zł, ulgowy 25 zł, normalny 35 zł; bilet grupowy (minimum 20 osób), dzieci 10 zł, ulgowy 17 zł, normalny 25 zł.

Kajakiem i łódką po Odrze

Dobra pogoda, chociaż już nie tak upalna, sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Doskonałym sposobem jest rodzinna wyprawa pod Odrze. Kajaki, łódki i łodzie motorowe można wynająć m.in. w Zatoce Gondol (tu są do dyspozycji także kajaki trzyosobowe) oraz przy Przystani Zwierzynieckiej.

Cennik wypożyczalni w Zatoce Gondol:

  • wypożyczenie kajaka 2-osobowego na 1 godzinę   - 15  zł,
  • wypożyczenie kajaka rodzinnego 3-osobowego na 1 godzinę - 19 zł,
  • łódź wiosłowa na 1 godzinę - 25 zł,
  • łódź motorowa Gondolka 4 (bez uprawnień) - na 1/2 godziny - 45 zł, na 1  godzinę - 80 zł.

Więcej o odpoczynku na Odrze czytaj TUTAJ

Kucyki na Partynicach

Na torze na Partynicach popołudniami i wczesnym wieczorem prowadzone są zajęcia na kucykach dla najmłodszych amatorów jeździectwa – udział w nich mogą brać nawet trzylatki. Dorośli w tym czasie nie muszą się nudzić, ale także siąść w siodle na dużym koniu. Półgodzinne zajęcia dla dzieci kosztują 35 zł. Rezerwacja w godz. 8-14, pod nr tel. 71 333 45 17, 691 495 923.

Tańsze bilety

Wiele instytucji proponuje zniżki w poszczególne dni tygodnia. Na Tanie poniedziałki zaprasza Kino Nowe Horyzonty. Ceny biletów na wszystkie filmy poza pokazami specjalnymi - 11 zł (filmy 2 D) i 16 zł (filmy 3D). Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, rezerwacja telefoniczna 71 78 66 566 Repertuar KNH znajdziesz TUTAJ

W Ogrodzie Zoologicznym i Afrykarium są Rodzinne poniedziałki. Bilet dla dwóch dorosłych plus maksymalnie trójki dzieci kosztuje 80 zł. Godziny otwarcia w poniedziałki: godz. 9-17 (uwaga: do ogrodu zoologicznego można wejść w godzinach działania kas, o godz. 18 zamykane są pawilony ze zwierzętami i Afrykarium). Natomiast w czwartki mniej płacą renciści i emeryci. Ich bilet kosztuje tylko 10 zł (ulga dotyczy także osób niepełnosprawnych i ich opiekunów). Dla seniorów to okazja by nie nadwyrężając  zawartości portfela spędzić z wnukami dzień w ciekawych „okolicznościach przyrody”, w tym w Afrykarium. Bilet ulgowy dla dzieci powyżej trzech lat i młodzieży szkolnej kosztuje 30 zł.

Tydzień w muzeum, weekend w Humanitarium

Serię spotkań ze specjalistami od historii przygotowało Muzeum Miejskie we Wrocławiu.

Przez lipiec i sierpień od wtorku do piątku w Pałacu Królewskim i na Ostrowie Tumskim zaplanowano zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia „Magia symetrii” rozpocznie się w przypałacowym barokowym ogrodzie. Na jego przykładzie dzieci mają okazję poznać zasady XVIII-wiecznych założeń ogrodowych, symetrii. Zajęcia w terenie uzupełnią ćwiczenia plastyczne.

Kredki i szablony zostaną wykorzystane także podczas zajęć zatytułowanych „Od inicjału do monogramu”, także w Pałacu Królewskim (ul. Kazimierza Wielkiego 35). Uczestnicy podczas zwiedzania wystawy „1000 lat Wrocławia” poznają pojęcia „inicjał” oraz  „monogram”, a następnie sami będą próbowali zaprojektować swój inicjał. Bezpłatne zajęcia od wtorku do piątku w godz. 10-14. Zorganizowane grupy powinny wcześniej uzgodnić termin i godzinę zajęć z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 71 391 69 40 w. 113. Indywidualni goście mogą dołączyć do poszczególnych grup.

Specjaliści z Muzeum Miejskiego od wtorku do piątku (godz. 9-13) zapraszają dzieci i młodzież również na Ostrów Tumski na spacer zatytułowany „Święci w kamieniu zaklęci”. Przechadzka po najstarszej części miasta to okazja na poznanie ciekawostek z życia i legend związanych ze świętymi i błogosławionymi. Grupy zorganizowane powinny uzgodnić terminu i godziny zajęć z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 71 347 16 96 w. 332. Miejsce zbiórki – pomnik papieża Jana XXIII, od strony pl. Bema.

W Muzeum Archeologicznym (ul. Cieszyńskiego 9) od środy do piątku (godz. 9.30-14) zaplanowano zajęcia zatytułowane prowokacyjnie „Czy „kreskówki” mogą uczyć nas historii?”.

Sztuka w dawnym bunkrze

Na co niedzielne rodzinne warsztaty zaprasza Muzeum Współczesne przy pl. Strzegomskim. Bezpłatne dwugodzinne zajęcia rozpoczną się o godz. 13.30. - Korzystając ze słońca i ciepła będziemy pracować na tarasie na dachu muzeum oraz na podwórku i w ogrodzie, działając kreatywnie w luźnej, piknikowej atmosferze - zapowiadają organizatorzy.

Zgłoś uwagę