Wakacje we Wrocławiu [PROPOZYCJE NA 4-10 LIPCA]

Piknik na Wyspie, spacer wśród legendarnych strachów Wrocławia i warsztaty dla małych architektów – wybierz pomysł na wakacyjne przedpołudnie z dzieckiem. 


Wioska Kultur na pl. Społecznym

Wioska Kultur to projekt, którego celem jest stworzenie klimatu wiejskiej osady w centrum miasta, która stanie się miejscem zarażającym energią spotkania, sztuki, kultury, ekologicznego stylu życia i myślenia. Codziennie, do 9 lipca, na juniorów czy seniorów czekają warsztaty, w tym kulinarne, teatralne czy cyrkowe oraz koncerty.

WIOSKA KULTUR

WIOSKA KULTUR

Koncert / Eventy / Jarmarki / W plenerze / Dla dzieci / Warsztaty / ESK / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 2 lipca 2016 11:00 do 9 lipca 2016 21:00

Miejsce Plac Społeczny

Zobacz

A może na drzewo?

W podwórku między ulicami Żeromskiego, Nowowiejskiej, Jedności Narodowej, Norwida i Daszyńskiego artyści z pomocą mieszkańców zbudują domek na rosnącym tam jesionie, z którego korzystać będą mogły zarówno dzieci, jak i dorośli. Dokładnie w niedzielę 10 lipca do domku na drzewie wejdą pierwsi goście, ale zanim do tego dojdzie pomogą go zbudować i przyozdobić, a także od poniedziałku 4 lipca będą mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach organizowanych przez artystów.

DOMEK NA JESIONIE,  czyli Cecylia Malik i Niedzielni na wrocławskim podwórku

DOMEK NA JESIONIE

W plenerze / Dla dzieci / Warsztaty / Dla wszystkich / Akcje społeczne / Happeningi / ESK / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 4 lipca 2016 10:00 do 10 lipca 2016 22:00

Miejsce podwórko pomiędzy ul. Żeromskiego, Nowowiejską, Jedności Narodowej, Daszyńskiego

Zobacz

Spotkajmy się pod Fredrą lub w Ossolineum

Muzeum Miejskie we Wrocławiu jak w każde wakacje oferuje całą gamę zajęć dla dzieci i młodzieży. Poza tematycznymi warsztatami zaprasza na codzienne spacery z przewodnikiem po Rynku i jego okolicy.

Bezpłatne spotkania trwają około godziny. W tym roku tematem przewodnim są historie z przeszłości mrożące krew w żyłach, przewodnik opowiada o strachach, przerażających postaciach i wydarzeniach z ostatnich kilkuset lat.
Spacery odbywają się codziennie, od wtorku do piątku w godz. 9-13. Udział należy wcześniej uzgodnić z Działem  Pedagogicznym pod numerem telefonu: 071/ 347 – 16 – 96 w. 332 lub mailem dwweiss@mmw.pl (należy czekać na potwierdzenie zwrotne).

Historię w przystępnym wydaniu będzie można zaznać podczas „Wakacji w Ossolineum”. W znanej wrocławskiej bibliotece przy ul. Szewskiej 67 co czwartek organizowane są godzinne zajęcia dla dzieci i młodzieży, które łączą elementy zabawy, zajęć plastycznych i wyprawy w przeszłość.

Wakacje w Ossolineum

Wakacje w Ossolineum

Dla dzieci / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 7 lipca 2016 do 25 sierpnia 2016

Miejsce Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu

Zobacz

 

Młoda architektura w Ogrodach Doświadczeń

Przez udział w „Sobotach z Architekturą” w Humanitarium na Praczach Odrzańskich można zapewnić dziecku dwie atrakcje. Pierwsza, to przyjazd na Pracze pociągiem z Dworca Głównego. Dzisiaj wśród dzieci zmotoryzowanych rodziców to rzadkie doświadczenie, poza tym z centrum na peryferie Wrocławia koleją jedzie się zaledwie kilkanaście minut.
A w samum Humanitarium w każdy weekend zaplanowano „Soboty z Architekturą”. W programie specjalne warsztaty laboratoryjne, podczas których uczestnicy tworzą niepowtarzalny witraż w gotyckim stylu lub wyprodukuj artykuł drogeryjny. W zielonych Ogrodach Doświadczeń uczestnicy wykonają gigantyczny plakat twarożkowy, a dla każdego młodego naukowca przygotowano miły upominek.

Cennik udziału w warsztatach weekendowych:

  • warsztat rodzinny: dziecko 12 zł/dziecko + 5 zł/osoba dorosła
  • warsztat dla dzieci najmłodszych:  12 zł/dziecko
  • warsztat dla młodzieży i dorosłych: 12 zł/osoba

Obowiązuje rezerwacje: Online (https://bilety.eitplus.pl/), telefonicznie +48 71 734 70 00 lub info@humanitarium.pl)

Kinowa Śnieżka i filmowe warsztaty

Propozycje na wakacyjne przedpołudnia i wczesne popołudnia mają także kina. Dolnośląskie Centrum Filmowe w ramach „Wakacji w Kinie” 8 lipca zaprasza na „Siedmiu krasnoludków i Królewna Śnieżka. Nowe przygody”.
Kino Nowe Horyzonty proponuje filmy oraz warsztaty muzyczne i plastyczne z nimi związane. To zajęcia dla dzieci, uczniów klas I-VI. Zajęcia zaplanowano w poniedziałki, środy i piątki o godz. 9.30 oraz w terminach, które można ustalić w KNH. Udział w seansie i warsztatach kosztuje 22 zł. Aby wziąć w nich udział należy zgłosić się na adres e-mail: j.oczkowska@kinonh.pl.

Najfajniej nad wodą

Jeśli upały nie ustąpią, to nic nie wygra z ochotą na zabawę nad wodą. We Wrocławiu jest kilka kąpielisk i basenów, gdzie można bezpiecznie popływać. Ostatnio otwarto kolejne – na Oporowie i Pawłowicach.
Poza nimi od początku czerwca na miłośników wodnych zabaw czekają kąpieliska Morskie Oko, Królewiecka i Glinianki. Otwarte jest już prywatne kąpielisko w dawnej kopalni piasku w Paniowicach. Do dyspozycji wrocławian i gości są baseny na Kłokoczycach.

Lista kąpielisk i basenów Zgłoś uwagę