Wakacje we Wrocławiu. Pomysły na weekend

W weekend warto odwiedzić z dziećmi Humanitarium w kampusie na Praczach Odrzańskich. Najlepiej wybrać się tam pociągiem z Dworca Głównego. na wakacyjne warsztaty zaprasza także Muzeum Współczesne.


Warsztaty i zabawy w laboratoriach w Ogrodach Doświadczeń Humanitarium planowane są na całą sobotę i niedzielę. Organizatorzy przygotowali zadania dla dzieci i nieco starszych miłośników chemii, fizyki i biologii. Gościom największą frajdę sprawia, kiedy sami mogą brać udział w doświadczeniach, których efekty są nadzwyczaj widowiskowe.

Plan weekendowych zajęć w Humanitarium znajduje się TUTAJ.

Na Pracze Odrzańskie do kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, do którego przynależy Humanitarium – z centrum najszybciej dojechać można pociągiem. To okazja, aby obejrzeć odnowiony Dworzec Główny PKP, a dla dzieci trwająca kwadrans podróż może być małą wakacyjną frajdą. Czytaj TUTAJ.

Na co niedzielne rodzinne warsztaty zaprasza Muzeum Współczesne przy pl. Strzegomskim. Bezpłatne dwugodzinne zajęcia rozpoczną się o godz. 13.30. - Korzystając ze słońca i ciepła będziemy pracować na tarasie na dachu muzeum oraz na podwórku i w ogrodzie, działając kreatywnie w luźnej, piknikowej atmosferze - zapowiadają organizatorzy. - Naszą inspiracją jest wystawa ,,Vot ken you mach"  mówiąca o tym, co to znaczy we współczesnym świecie być Żydem, Polakiem, Niemcem, Europejczykiem. O tych poważnych sprawach będziemy rozmawiać w sposób zrozumiały dla każdego, a przede wszystkim odniesiemy się do nich poprzez szereg różnorodnych działań plastycznych.

Zgłoś uwagę