Wakacje we Wrocławiu: 16-21 sierpnia [WYDARZENIA]

Jeszcze ponad dwa tygodnie wakacyjnej laby! Nie traćcie czasu na „nicnierobienie”. Korzystajcie z pogody, ruchu na świeżym powietrzu, a także z oferty instytucji, które co prawda działają w mieście cały rok, ale teraz mają program specjalnie dla swoich najmłodszych bywalców.


Na sportowo

Bezpłatnie na piłkę albo na boks

W środy i piątki można skorzystać z bezpłatnych treningów piłkarskich z Football Academy. Treningi wakacyjne odbywają się w godzinach 17.30-19.00 na boisku przy ZPO nr 3, ul. Borowska 101. W ramach zajęć prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę trenerską zawarte jest ubezpieczenie, sprzęt oraz woda do picia. Bezpłatne treningi boksu organizowane są od poniedziałku do piątku, do końca sierpnia, w UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław, przy ul. Parkowej 10. Zajęcia kierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.

Aktywny sierpień na Stadionie Wrocław

Oprócz spacerów, biegów, jazdy na rowerze, rolkach czy deskorolkach, codziennie na otwartej esplanadzie stadionu, w tym miesiącu przygotowano specjalne zajęcia w plenerze.

Będą to m.in. zajęcia outdoorowe z klubem fitness Funfit II, spotkania z grupą Wrocław na Rolkach czy wakacyjny turniej na Torze Kartingowym Le Mans. W połowie miesiąca odbędzie się także amatorski wyścig rowerowy Skoda Wrocław Bike Challenge.

W każdy czwartek sierpnia o godz. 19.00 można pojeździć z kilkukrotnym mistrzem Polski na rolkach – Kubą Kościukiem

Trening z grupą Wrocław na Rolkach

Trening z grupą Wrocław na Rolkach

Zajęcia sportowe / W plenerze / Dla wszystkich / Wakacje 2016
Termin od 4 sierpnia 2016 do 25 sierpnia 2016

Miejsce Stadion Wrocław

Zobacz
Wakacyjny  turniej kartingowy Le Mans

Wakacyjny turniej kartingowy Le Mans

Zawody / Eventy / W plenerze / Dla wszystkich / Wakacje 2016
Termin od 2 sierpnia 2016 do 30 sierpnia 2016

Miejsce Tor Kartingowy Le Mans

Zobacz

Do muzeum

Muzeum Miejskie we Wrocławiu, jak w każde wakacje, oferuje całą gamę zajęć dla dzieci i młodzieży. Poza tematycznymi warsztatami zaprasza na codzienne spacery z przewodnikiem po Rynku i jego okolicy.

Bezpłatne spotkania trwają około godziny. W tym roku tematem przewodnim są historie z przeszłości mrożące krew w żyłach, przewodnik opowiada o strachach, przerażających postaciach i wydarzeniach z ostatnich kilkuset lat.

Spacery odbywają się codziennie, od wtorku do piątku w godz. 9.00-13.00. Udział należy wcześniej uzgodnić z Działem  Pedagogicznym pod numerem telefonu: 71 347 16 96 w. 332 lub e-mail: dwweiss@mmw.pl (należy czekać na potwierdzenie zwrotne).

Ofertę przygotował też otwarty niedawno Pawilon Czterech Kopuł. We wtorek zajęcia: Do dzieła! Rodzinne czytanie i gra w Pawilonie. W programie wspólne czytanie i rozwiązywanie zagadek. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 11.00, obowiązują zapisy: edukacja.pawilon@mnwr.art.pl, tel.: 71 712 71 81 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00).

Lato w Pawilonie: Oszukać oko, czyli sztuka iluzji

Lato w Pawilonie: Oszukać oko, czyli sztuka iluzji

Dla dzieci / Warsztaty / Dla rodziców / Wakacje 2016
Termin od 20 sierpnia 2016 do 23 sierpnia 2016

Miejsce Pawilon Czterech Kopuł

Zobacz

Trochę wiedzy w wakacje 

Ossolineum zaprasza w każdy czwartek lipca i sierpnia na Wakacje w Ossolineum. Bezpłatne zajęcia rozpoczynają się o godz. 11.00 i przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Obowiązuje rejestracja: 71 335 64 83 (poniedziałek-piątek, w godz. 8.00-15.00) lub edukacja@znio.pl.

Wakacje w Ossolineum

Wakacje w Ossolineum

Dla dzieci / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 18 sierpnia 2016 do 25 sierpnia 2016

Miejsce Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu

Zobacz
Lubisz fotografować, dokumentować, nagrywać? Kręci Cię kręcenie, pstrykanie i obróbka materiału? A może lubisz montaż i tworzenie własnych filmów? Interesujesz się przyrodą lub miastem, albo po prostu w najbliższym otoczeniu potrafisz dostrzec to, czego być może nie widzą inni? Jeśli tak, Centrum Sztuki WRO wraz z Sylwestrem Gałuszką przygotowało wakacyjną, warsztatową propozycję – Naturalny Rejestr.
 
Naturalny Rejestr – wakacyjne warsztaty foto-wideo w Centrum Sztuki WRO

Naturalny Rejestr – wakacyjne warsztaty foto-wideo w Centrum Sztuki WRO

Dla dzieci / Warsztaty / ESK / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 15 sierpnia 2016 do 19 sierpnia 2016

Miejsce Centrum Sztuki WRO - WRO Art Center

Zobacz

Zapisy na bezpłatne warsztaty w WCTD

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza dzieci, które w czasie lata zostają w mieście na BEZPŁATNE warsztaty edukacyjne Słoneczna Szkoła Sztuki. Są to spotkania teatralne i plastyczne odbywające się codziennie przez tydzień.

Słoneczna Szkoła Sztuki - bezpłatne warsztaty

Słoneczna Szkoła Sztuki - bezpłatne warsztaty

Inne / Dla dzieci / Warsztaty / ESK / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 22 sierpnia 2016 09:00 do 26 sierpnia 2016 13:00

Miejsce Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Zobacz


Zgłoś uwagę