Wakacje po wrocławsku: dokąd latamy tanimi liniami

Hiszpania, śródziemnomorskie wyspy i słoneczna Italia to przeboje wakacji 2016. Warto jednak przejrzeć oferty na jesienne wyloty, bo ceny są okazjonalne. Na przykład na Maltę w listopadzie polecimy za 295 zł w obie strony.


Samoloty tanich linii latające z Wrocławia na południe są wypełnione prawie w całości. Do Malagi aż w 97%, do Alicante w 96,8%, a na Teneryfę w 96%. Podróżni preferujący wypoczynek na własną rękę chętnie wybierają również śródziemnomorskie wyspy, Kretę (wypełnienie 95%) i Maltę (93,5%), oraz cztery kierunki włoskie: Rzym (95,5%), Mediolan, Wenecja i Bolonia (w każdym przypadku powyżej 90% zajętych miejsc w samolocie).

– Połączenia niskokosztowe to doskonałe uzupełnienie bogatej oferty czarterowej. Południe Europy kusi słoneczną pogodą, tętniącymi życiem nadmorskimi kurortami i atrakcyjnymi metropoliami. Od dłuższego czasu obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania krótkim wypoczynkiem oraz weekendowymi wypadami, czyli tak zwanymi city breakami, również w sezonie letnim – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Z usług wrocławskiego lotniska korzysta coraz więcej pasażerów nie tylko z Dolnego Śląska, lecz z całej południowo-zachodniej Polski, z województw wielkopolskiego i łódzkiego, a nawet z północnych Czech.

– Bogata siatka połączeń to nasz podstawowy atut. Do tego podróżni doceniają łatwość dojazdu i wysoki standard obsługi na naszym lotnisku – podkreśla Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Codziennie w szczycie sezonu wakacyjnego na wrocławskim lotnisku realizowanych jest ok. 80 operacji lotniczych. W szczycie sezonu wakacyjnego, zatem lipcu lub sierpniu, port obsługuje miesięcznie ok. 250 tys. pasażerów.

Łącznie od stycznia do końca lipca 2016 wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 1 350 tys. podróżnych, czyli o blisko 3% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Z oferty tanich przewoźników skorzystało ponad 770 tys. pasażerów, czyli o 8,6% więcej niż przed rokiem. Na ten wynik zapracowało łącznie 27 połączeń niskokosztowych, w tym 11 na Wyspy Brytyjskie, 10 na południe Europy, a także do Paryża, Eindhoven i Dortmundu, jak również Skandynawii.

– Wśród kierunków południowych dużą popularnością cieszą się tegoroczne nowości, czyli Teneryfa, po raz pierwszy dostępna w sezonie letnim, i Wenecja Treviso. Już jesienią dojdzie jeszcze jeden atrakcyjny kierunek, główne lotnisko w Madrycie. W rozkładzie zimowym będą też połączenia do Barcelony, na Teneryfę i Maltę oraz do Rzymu. Coraz więcej podróżnych planuje krótszy wypoczynek również w tym okresie roku – dodaje Jarosław Sztucki.

Można już rezerwować bilety na jesień. Ceny są okazyjne. Na przykład bilet do Malagi w październiku kosztuje 372 zł, a na Maltę w listopadzie 295 zł. 

Oprócz Madrytu w nowym rozkładzie dostępne będą także inne nowości. Polecimy do Manchesteru, Newcastle, Belfastu (nowości linii Rynaiar wprowadzone do rozkładu w związku z rozowjem bazy operacyjnej przewoźnika) oraz do Kijowa (nowość w ofercie linii Wizz Air).

 

Zgłoś uwagę