Ruszyła przebudowa ul. Grabiszyńskiej [MAPA]

27 czerwca drogowcy rozpoczęli przebudowę jezdni ulicy Grabiszyńskiej na odcinku od cmentarza Grabiszyńskiego do mostu na rzece Ślęzie. Od soboty można tą drogą jeździć tylko w kierunku centrum. Do osiedla Oporów wytyczono objazd przez ulice: Ostrowskiego, Krzemieniecką, Awicenny i Wiejską. 


Wykonawca zdecydował się na przyśpieszenie prac na jezdni w porozumieniu z radą osiedla.
– Wspólnie doszliśmy do wniosku, że z dwojga złego lepiej z utrudnieniami zmagać się latem. W wakacje ruch jest mniejszy i, co ważne dla bezpieczeństwa, mamy dłuższy dzień. A pewniejsza pogoda latem ułatwia dotrzymanie terminów – tłumaczy rzecznik Wrocławskich Inwestycji Marek Szempliński.

Utrudnienia dotkną także pasażerów komunikacji miejskiej - zwłaszcza w sytuacji, gdy z powodu remontu na pętlę Oporów - już nie dojeżdżają tramwaje. Dla autobusów A, 107, 125, 251, 319 i 325 zostaną wytyczone zastępcze  trasy.

Zmiany w komunikacji - szczegóły 

Kontrakt na przebudowę pętli tramwajowej na Oporowie razem z fragmentem torowiska oraz jezdni ul. Grabiszyńskiej wart jest blisko 12 mln zł. Jego zakończenie przewidziano na koniec roku, na 1 listopada miały wrócić tramwaje, ale w związku  z wcześniejszym rozpoczęciem części drogowej jest szansa na jego przyśpieszenie. – Wykonawca, firma Strabag Infrastruktura Południe, na 1 listopada chciałby kończyć całość. Mamy nadzieję, że tramwaje będą mogły kursować już we wrześniu – mówi rzecznik WI Marek Szempliński. 

ram 

Zgłoś uwagę