W środę rusza 37. Piesza Pielgrzymka Wrocławska

W środę 2 sierpnia o godzinie 6 rano z placu przed katedrą rusza 37. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę.


Uczestnicy pielgrzymki w dziewięć dni pokonają ok. 230 km. Będą szli m.in. przez Trzebnicę, Oleśnicę, Namysłów i Kluczbork. Pod murami klasztoru na Jasnej Górze staną 10 sierpnia ok. godz. 9. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Idźcie i głoście!”.

Po raz pierwszy pielgrzymi przeszli z Wrocławia do Częstochowy w 1981 r. Organizatorem pierwszej pielgrzymki był ks. Stanisław Orzechowski. Znany i ceniony duszpasterz akademicki, opiekun duszpasterstwa „Wawrzyny” do dzisiaj pełni funkcję jej przewodnika.

Co roku taką niełatwą formułę modlitwy w drodze wybiera od kilku do kilkunastu tysięcy osób. To głównie młodzież, ale wśród pątników także rodziny i osoby starsze. Większość nocuje w namiotach, część znajduje miejsce w domach lub stodołach.

Podczas pielgrzymki należy zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu. Kobiety i mężczyźni śpią osobno, bezwzględnie należy przestrzegać poleceń przewodników i służb porządkowych. Informacje o przebiegu pielgrzymki można znaleźć na profilu społecznościowym 37. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Zgłoś uwagę