W sobotę Piknik Strzelecki

Bractwo Kurkowe Miasta Wrocławia oraz Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław zapraszają w sobotę, 23 maja, w godz. od 11.00 do 14.00 (rejestracja strzelających od godz. 10.00) na 2. rundę III edycji Wrocławskiego Pikniku Strzeleckiego na strzelnicy MCS przy ul. Paderewskiego 35.


Kolejny raz będzie można spróbować swoich sił w strzelaniu z broni palnej, nie posiadając żadnych pozwoleń czy uprawnień. Dzięki udostępnieniu obiektu przez MCS oraz zaangażowaniu kadry instruktorów i sędziów strzelectwa sportowego Bractwa Kurkowego Miasta Wrocławia strzelanie takie będzie możliwe.

Kolejne pikniki zaplanowan na 20 czerwca, 13 września i 10 października 2015 roku. Uczestnicy strzelania zostaną sklasyfikowani zgodnie z zasadami punktacji obowiązującej w strzelectwie sportowym (najlepsze wyniki z 3 edycji pikników).
Najlepszy strzelec, wyłoniony spośród osób nie posiadających dotychczas żadnych kwalifikacji strzeleckich, zostanie uhonorowany pucharem ufundowanym przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, Króla Bractwa Kurkowego Agnieszkę Kroczak i Hetmana Bractwa Kurkowego Zbigniewa Wierzbickiego. Wręczenie pucharu zaplanowano na ostatnim Pikniku Strzeleckim w sezonie w dniu 10 października.

Z uwagi na pojemność strzelnicy MCS-u oraz przepisy bezpieczeństwa organizatorzy proszą o wyrozumiałość ze strony tych osób, dla których nie wystarczy miejsca.

Strzelanie przeznaczone jest dla osób pełnoletnich. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem.

Podczas imprezy w obrębie strzelnicy będą prowadzone pokazy strzelania z broni historycznej oraz czarnoprochowej. Wszyscy zainteresowani strzelectwem sportowym i rekreacyjnym z broni czarnoprochowej, na którą nie jest wymagane pozwolenie, będą mogli uzyskać informacje dotyczące możliwości uczestniczenia w zajęciach strzeleckich prowadzonych przez Bractwo Kurkowe na strzelnicy MCS-u.

Dla uczestników strzelania członkowie Bractwa Kurkowego Miasta Wrocławia przygotowali także wystawę broni palnej oraz posiłek.

materiały prasowe

Zgłoś uwagę