W poniedziałek rozdanie Gryfów

Kto otrzyma nagrodę gospodarczą „Dolnośląski Gryf”?


Wśród 18 firm i instytucji nominowanych do tegorocznej nagrody znalazła się również gmina Wrocław.

Laureatów konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza 2013” poznamy 21 października 2013 r. podczas Koncertu Jubileuszowego w Teatrze Muzycznym Capitol. To już dziesiąta edycja tego przedsięwzięcia.

Zwycięzcy tegorocznej edycji zostaną wyróżnieni w sześciu kategoriach: za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego, za najbardziej dynamiczny rozwój mikroprzedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 9 osób, za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu od 10 do 50 osób, za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska, za najlepszy samorządowy program rozwoju oraz za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności. W tym roku zostanie też przyznana nagroda specjalna w kategorii Osobowość Dolnego Śląska.

- Znamy już zwycięzców, jednak jest już tradycją, że trzymamy to w tajemnicy do samego końca– zdradził Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej, która zajmuje się organizacją konkursu. – Przygotowania do wielkiej gali są już dopięte na ostatni guzik. Mam nadzieję, że uczestnikom przypadnie do gustu nie tylko miejsce, w którym będzie się ona odbywać – nowy Teatr Capitol, ale również muzyka filmowa i przeboje musicalowe, które uświetnią tegoroczną imprezę.

Nagroda Gospodarcza Dolnośląski Gryf nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju dolnośląskich firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i działania na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.

Honorowe Patronaty nad konkursem objęli Wojewoda Dolnośląski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Mecenasem imprezy jest BRE Bank SA.

Katarzyna KunkaZgłoś uwagę