W grudniu więcej pociągów do Rawicza

Od blisko 3 lat trwa remont na trasy kolejowej E 59 Wrocław-Poznań. Dzięki niemu pociągi mogą się tam poruszać z prędkością 160 kilometrów na godzinę. PKP PLK za tę inwestycję zapłaciły ponad 1,3 mld złotych. Remont potrwa jeszcze rok. Niebawem na tej trasie zacznie kursować 5 nowych pociągów marki Impuls kupionych przez spółkę Koleje Dolnośląskie.

  • Rawicz-Wrocław. Koleje Dolnośląskie

    zdjęcie ilustracyjne


 – Pasażerowie, w tym mieszkańcy Rawicza, Żmigrodu i Obornik Śląskich, pokonają tę trasę w krótkim czasie i komfortowych warunkach. Impulsy to nowoczesne pociągi o wysokim standardzie – przekonuje Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Jesienią będzie wiadomo ile dziennie będzie realizowanych połączeń relacji Wrocław-Poznań. Obecnie trwają konsultacje społeczne w tej sprawie. Wtedy także poznamy czas podróży, który ma się skrócić. Obecnie pociągi Inter City potrzebują około 50 minut na pokonanie tej trasy, Przewozów Regionalnych godzinę.

Przeczytaj więcej o zakupie nowych pociągów 

– Połączenie do Rawicza traktujemy całościowo jako nową usługę. Kompleksowość oferty na tej trasie polega na połączeniu wyremontowanej infrastruktury kolejowej oraz nowoczesnych pociągów, które za jej pośrednictwem w pełni wykorzystają swoje możliwości – mówi Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich. W uruchomieniu tego połączenia upatrujemy szansy na powtórzenie sukcesu linii Wrocław - Węgliniec. Na tamtej trasie po wprowadzeniu nowych pojazdów zwiększyliśmy liczbę obsługiwanych pasażerów. W sumie w ciągu roku niemal podwoiliśmy wyniki – dodaje Piotr Rachwalski.

Połączenie do Rawicza zostanie uruchomione w grudniu wraz z wejściem w życie nowego kolejowego rozkładu jazdy. Jednak pierwsze z nowych pociągów zostaną dostarczone do Kolei Dolnośląskich już w drugiej połowie tego roku i będą obsługiwały połączenia relacji: Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra oraz Wrocław – Legnica – Węgliniec. 

Zgłoś uwagę