W dawnym Pafawagu powstała Nowa Siódemka

To jedna z największych inwestycji dla biznesu w centrum Wrocławia. Wrocławski Park Technologiczny SA skończył rewitalizację hali Nowa Siódemka przy ul. Fabrycznej. Na wynajem oddanych zostało ponad 20 tys. mkw. powierzchni produkcyjnej, magazynowej i biurowej. Do hali zaczynają wprowadzać się pierwsi najemcy.

  • Hala Nowa Siódemka

    Nowa Siódemka to jedna z największych hal dla biznesu w centrum Wrocławia.

  • Hala Nowa Siódemka

    Nowa Siódemka to jedna z największych hal dla biznesu w centrum Wrocławia.


Maszynownia Biznesu - tak nazywa się projekt Wrocławskiego Parku Technologicznego SA, w ramach którego 13-hektarowy teren po dawnej fabryce wagonów Pafawag jest modernizowany. Odnowiony budynek hali Nowej Siódemki ma prawie 300 m długości i 80 m szerokości .

Nowa Siódemka jak 3 boiska piłkarskie

Potężny budynek hali Nowa Siódemka powstał w 1940 r. Po wojnie była to hala W-7 dawnego Pafawagu (był to największy budynek w fabryce).

– Hala Nowa Siódemka nie tylko odzyskała dawny blask, ale przede wszystkim posłuży przedsiębiorcom jako przestrzeń produkcyjno-magazynowa. Jej imponujące rozmiary pozwolą na prowadzenie biznesu w każdej skali – mówi Marek Winkowski, wiceprezes Zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego S.A.

Oferta skierowana jest zarówno dla dużych przedsiębiorstw wymagających znacznej powierzchni i przestronnych wnętrz, jak i niewielkich firmy, dla których ważna jest dobra lokalizacja. Nowa Siódemka jest blisko centrum miasta, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, a także lotniska. Dobre połączenie zapewnia również stacja PKP oraz komunikacja miejska. W najbliższym otoczeniu działa 250 firm, a kolejne 160 operuje na terenie oddalonego o niecały kilometr Wrocławskiego Parku Technologicznego SA. Działają w nim firmy, które korzystają z nowoczesnej infrastruktury laboratoryjno-badawczej i poszukują do współpracy partnerów biznesowych świadczących wyspecjalizowane usługi. To nie koniec inwestycji – powstaje Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii WPT.

Nowa Siódemka dla najemców

– Zmodernizowana i nowoczesna hala stanowi unikatową ofertę na wrocławskim rynku nieruchomości komercyjnych na wynajem. Modułowy układ pozwala na sprawne dopasowanie powierzchni do potrzeb najemców. Szerokość głównej nawy wynosząca 40 metrów oraz wysokość robocza na poziomie 13,6 m powodują, że z łatwością można spełnić nawet największe wymagania w zakresie aranżacji przestrzeni. Do wynajęcia oferujemy powierzchnie produkcyjno-magazynowe już od 100 metrów kwadratowych, a także biura – mówi Marek Winkowski.

Powierzchnie Nowej Siódemki cieszą się zainteresowaniem firm z branży technicznej, m.in.: elektronicznej, inżynierii mechanicznej, automatyki przemysłowej, mechaniki pojazdowej, inżynierii cieplnej. Jeszcze w styczniu działalność w hali rozpocznie pierwszy najemca – firma DeLaval Operations Sp. z o.o.

Przy hali wybudowano parking dla samochodów osobowych i dostawczych, a także chodniki. Bezpieczeństwo najemców zagwarantowane będzie m.in. przez całodobowy monitoring.

Modernizacja hali Nowa Siódemka kosztowała ponad 50 mln zł i trwała ponad rok. Projekt modernizacji był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 „Fundusze Europejskie – dla rozwoju Dolnego Śląska”.

Fot. Tomasz RynkZgłoś uwagę