Vitezslav Lavička nowym szkoleniowcem piłkarskiego Śląska Wrocław

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o tym, że Vitezslav Lavička zostanie nowym szkoleniowcem piłkarskiego Śląska. Czeski trener podpisał właśnie umowę z wrocławskim klubem. Będzie obowiązywała przez półtorej roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa sezony. 

  • Nowy szkoleniowiec Śląska Wrocław. fot. slaskwroclaw.pl


Vitezslav Lavička ma 55 lat. Jako piłkarz przez większość kariery związany był ze Spartą Praga (ponad 120 występów), z którą zdobył siedem mistrzowskich tytułów. Grał na pozycji pomocnika. Obecnie uchodzi za jednego z najlepszych czeskich trenerów. Dwukrotnie wybierany był szkoleniowcem roku w swojej ojczyźnie. W 2006 roku doprowadził Slovana Liberec do mistrzostwa Czech, a w 2014 roku powtórzył to osiągnięcie ze wspomnianą Spartą Praga, sięgając również po krajowy puchar.

Z sukcesami pracował także w Australii, gdzie zdobył mistrzostwo z klubem Sydney FC, odbierając przy tym wyróżnienie dla najlepszego trenera ligi. W 2015 roku został także selekcjonerem młodzieżowej kadry Czech U-21. Co ciekawe, wywalczył z nią awans na mistrzostwa Europy rozgrywane w ubiegłym roku w Polsce (7 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka).

– Vitezslav Lavička posiada bogaty trenerski dorobek, zdobywał mistrzowskie tytuły z trzema różnymi klubami. Jest perfekcjonistą, odciskał wyraźne piętno na prowadzonych przez siebie drużynach, które zawsze charakteryzowały się bardzo dobrą organizacją gry. Ponadto, to człowiek obdarzony wielką charyzmą, wiedzący jak zarządzać szatnią. A co dla nas istotne, niejednokrotnie pokazywał, że potrafi wprowadzać do składu młodych zawodników. Jesteśmy przekonani, że da naszemu zespołowi nowy bodziec do pracy – zaznaczył tuż po podpisaniu kontraktu dyrektor sportowy Śląska Dariusz Sztylka.

Do sztabu szkoleniowego WKS-u dołączył także czeski współpracownik Vitezslava Lavički Zdeněk Svoboda, który będzie pełnił funkcję II trenera.

źródło: inf. prasowaZgłoś uwagę