VEGANMANIA – Festiwal Wegańskich Inicjatyw we Wrocławiu

Przed nami druga wrocławska edycja festiwalu wegańskich inicjatyw Veganmania! Tym razem będzie więcej wystawców, jeszcze więcej jedzenia i atrakcji oraz więcej miejsca, bo impreza odbędzie się w Browarze Mieszczańskim. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki.


Już 20 czerwca Stowarzyszenie Otwarte Klatki organizuje wyjątkowe wydarzenie – drugą, wrocławską edycję festiwalu Veganmania. Jest to festiwal wegańskich inicjatyw skupiający w jednym miejscu około trzydziestu wystawców, zajmujących się na co dzień prowadzeniem restauracji, cateringów czy sklepów sprzedających wegańskie produkty.

Oprócz pysznego jedzenia można spodziewać się ciekawych atrakcji - wykładu o zastosowaniu diety wegańskiej w sporcie, warsztatu kulinarnego „Niezbędnik Roślinożercy”, spotkania autorskiego na temat „wegerodzicielstwa”, a także inicjatywy „Vegan INK” czyli wegańskiego tatuowania.

Harmonogram:

  • 12:00 - "Rodzina na roślinach" O życiu wegańskiej rodziny opowiedzą Klaudyna i Michał Andrijewscy
  • 13:30 - „Niezbędnik roślinożercy” czyli dieta roślinna krok po kroku (pokaz gotowania Vegan Corner)
  • 15:00 - "Odkodować INCI, czyli co kryje Twoja kosmetyczka?" wykład Resibo
  • 17:00 - "Budowanie sylwetki goryla". Wykład dietetyka i trenera personalnego Damiana Parola
  • 18:00 - Loteria z nagrodami

Veganmania ma integrować środowisko wrocławskich wegan i wegetarian, oraz dotrzeć z ideą weganizmu i praw zwierząt do tej części społeczeństwa, która nie zetknęła się jeszcze tą tym tematem. 

Festiwal odbędzie się w Browarze Mieszczańskim (ul. Hubska 44), w godzinach 12:00-18:00, a wśród wystawców znajdą się zarówno znani wrocławianom restauratorzy, jak i inicjatywy spoza Dolnego Śląska.


  

Zgłoś uwagę