V Przegląd Młodej Sztuki „Świeża Krew”

Już od soboty (12.09) w Galerii Socato we Wrocławiu otwarta będzie pokonkursowa wystawa V  Przeglądu Młodej Sztuki „Świeża Krew”. Wystawa to prezentacja wyselekcjonowanych prac młodego pokolenia artystów. Po rosnącym sukcesie poprzednich edycji Galeria rozwija swój projekt i wchodzi w trzeci wymiar – w tym roku do Przeglądu zgłaszać się mogli także młodzi rzeźbiarze.


Laureaci i finaliści poprzednich edycji i ich rozwijające się kariery artystyczne udowadniają, że „Świeża Krew” jest obecnie jednym z ciekawszych i bardziej znaczących przeglądów młodej sztuki w Polsce. Natalia Bażowska realizuje coraz ciekawsze projekty, niedawno odbyła się jej wystawa w Miejscu Projektów Zachęty w Warszawie, Agata Kus zdobyła Nagrodę Biennale WRO 2015, Justyna Smoleń wzbudza zachwyty swoją serią „Black” prezentowaną m.in podczas indywidualnej wystawy w BWA Sanok.

Na wystawie w Socato będzie można przekonać się jak wygląda współczesna rzeźba tworzona przez najmłodszych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych oraz jakie nowe trendy pojawią w malarstwie. Jak co roku, będzie różnorodnie – prace abstrakcyjne prezentować się będą obok malarstwa figuratywnego, a nawet hiperrealistycznego. Kompozycje wyciszone obok ekspresyjnych. Biało-czarne obok wybuchu kolorów.

Udział w wystawie biorą: Marta Czarnecka, Magdalena Durczak, Katarzyna Frankowska, Katarzyna Głód, Mateusz Hajman, Ewelina Kaliszczuk, Michał Kielan, Kasper Lecnim, Magdalena Pela, Paulina Piecyk, Anna Raczyńska, Filip Rybkowski, Patrycja Sap, Sandra Szyra, Aneta Śliwa, Jakub Woliński, Klaudia Zawada.

TEGOROCZNE NAGRODY:

*Grand Prix Malarstwa  - Jury przyzna nagrodę w postaci honorarium autorskiego w wysokości 5000 zł brutto. Praca nagrodzona Grand Prix przechodzi na własność fundatora nagrody

*Grand Prix Rzeźby  - Jury przyzna nagrodę w postaci honorarium autorskiego w wysokości 2000 zł brutto.

* Nagroda Publiczności – nagroda przyznawana przez Gości wernisażu, ufundowana przez Sklep Plastyczny TINTA (bon o wartości 800zł na zakupy w sklepie plastycznym TINTA)

*Jury może przyznać Wyróżnienia Honorowe.

 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
V Przegląd Młodej Sztuki „Świeża Krew”

V Przegląd Młodej Sztuki „Świeża Krew”

Wernisaż / Wystawa
Termin od 11 września 2015 do 7 października 2015

Miejsce Galeria Sztuki Socato

Zobacz

V Przegląd Młodej Sztuki Świeża Krew – wystawa pokonkursowa

12.09 – 7.10.2015, Galeria Sztuki Socato, pl. Solny 11, Wrocław

Zgłoś uwagę