V Mistrzostwa Służb Mundurowych w badmintonie

Rozstrzygnięcia V Mistrzostw Dolnego Śląska Służb Mundurowych w Badmintonie o Puchar Przewodniczącego Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.


10 listopada już od rana w Centrum Sportowym Hasta La Vista przy ul. Góralskiej we Wrocławiu dało się zauważyć niemałe poruszenie – ostatnie przygotowania do ważnego wydarzenia sportowego – mianowicie V Mistrzostw Dolnego Śląska Służb Mundurowych w Badmintonie o Puchar Przewodniczącego Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Po godzinie 8.00 do biura zawodów zaczęli zgłaszać się pierwsi zawodnicy, a tych ostatecznie pojawiło się aż 57, co jest dotychczasowym rekordem. Do hali zawitali przedstawiciele Policji, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Służby Więziennej czy Straży Miejskiej. Wszyscy z apetytami na zwycięstwo i ostrą rywalizację, ale przede wszystkim możliwością sprawdzenia się na korcie.

O godzinie 8.45 organizator Łukasz Nowakowski rozpoczął ceremonię otwarcia Turnieju. Po krótkiej rozgrzewce zawodnicy przystąpili do gier grupowych. Turniej odbywał się w pięciu kategoriach: gra pojedyncza kobiet OPEN, gra pojedyncza mężczyzn do lat 40, gra pojedyncza mężczyzn powyżej lat 40, gra podwójna OPEN oraz gra mieszana OPEN.

Łącznie rozegrano ponad 140 meczów, a tuż po zakończeniu wszystkich gier rozpoczęła się ceremonia zamknięcia połączona z wręczaniem nagród, dyplomów i medali. Dzięki pozyskanym sponsorom (Militaria.pl, Badmintonplayer.pl, Kwateraglowna.pl, Stowarzyszenie Strzelcy Wrocławia, firma Yonex i organizacja IPA) zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe i vouchery.

Wielu graczy zapowiedziało swoją obecność na kolejnej edycji Turnieju, który zostanie zorganizowany w przyszłym roku. Pomimo, że na podium stanęło tylko 21 osób, zadowolenie z udziału w Turnieju okazywali wszyscy, którzy tego dnia spróbowali swoich sił na badmintonowym korcie.

Oficjalne wyniki V Mistrzostw Dolnego Śląska Służb Mundurowych w Badmintonie: 

Gra pojedyncza kobiet OPEN:

1 miejsce – Aleksandra Niedźwiedź  - Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

2 miejsce – Maria Raś – 2 Wojskowy Szpital Polowy we Wrocławiu

3 miejsce – Ewa Kujawa 

Gra pojedyncza mężczyzn do lat 40:

1 miejsce – Paweł Konopka – Państwowa Straż Pożarna w Kamiennej Górze

2 miejsce – Łukasz Nowakowski - Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

3 miejsce – Łukasz Bałuszyński – Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu

Gra pojedyncza mężczyzn powyżej lat 40:

1 miejsce – Piotr Łaszkiewicz - Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

2 miejsce – Arkadiusz Harbacewicz – Państwowa Straż Pożarna w Oleśnicy

3 miejsce – Krzysztof Kwiatek – Komenda Powiatowa Policji w Górze

Gra podwójna OPEN:

1 miejsce – Paweł Konopka + Waldemar Poręba – obaj Państwowa Straż Pożarna w Kamiennej Górze

2 miejsce – Piotr Łaszkiewicz + Jacek Wróbel – obaj Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

3 miejsce – Robert Jędrzejczak + Grzegorz Balcerzak - Oddziały Prewencji Policji we Wrocławiu + Komenda Powiatowa Policji w Miliczu

Gra mieszana OPEN:

1 miejsce – Aleksandra Niedźwiedź + Łukasz Nowakowski – oboje Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

2 miejsce – Maria Raś + Norbert Wasiewicz - 2 Wojskowy Szpital Polowy we Wrocławiu + Wrocławski Pułk Dowodzenia – Wojsko Polskie

3 miejsce – Dorota Pałęcka + Jacek Wróbel – Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu + Miejska Policji we WrocławiuZgłoś uwagę