UWr: Znów nie było chętnych na bibliotekę przy Szajnochy

Uniwersytet Wrocławski nadal jest właścicielem dwóch zabytkowych budynków przy ul. Szajnochy. Nikt nie zgłosił się do przetargu na gmachy, które przez lata zajmowała uczelniana biblioteka.


Kolejna próba sprzedaży budynków przy ul. Szajnochy 10 i Szajnochy 7-9 zakończyła się niepowodzeniem. Uczelnia już kilkukrotnie wystawiała na przetarg pałac Wallenberg-Pachaly oraz dawną siedzibę Miejskiej Kasy Oszczędności i Biblioteki Miejskiej. Ten pierwszy przez lata był siedzibą dyrekcji oraz pełnił  funkcję magazynów, w drugim – oprócz magazynów, jest nadal czytelnia. Po oddaniu nowej Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Joliot-Curie księgozbiór jest tamże systematycznie przenoszony. Uczelni gmachy przy ul. Szajnochy są już niepotrzebne.

Zobacz wnętrza pałacu Wallenberg-Pachaly przy ul. Szajnochy

Od kilku lat władze UWr próbowały sprzedawać je oddzielnie, lecz mimo kilku przetargów oraz obniżenia ceny nie znaleziono na nie kupca. Tym razem pałac oraz oryginalny gmach z czerwonej cegły wystawiono w pakiecie – za kompleks uczelnia chciała minimum 28 mln zł. Niestety, i tym razem nikt nie przystąpił do przetargu.

Zgłoś uwagę