UWr: Na informatyce sukces goni sukces

Absolwent uniwersyteckiej informatyki – Jakub Tarnawski, zbiera kolejne nagrody za swój doktorat. Natomiast jego młodsi koledzy i koleżanka przynieśli uczelni wygraną w CodinGame FallChallenge 2020.

  • Kampus Grunwaldzki Uniwersytetu Wrocławskiego, fot. Tomasz Walków

    Kampus Grunwaldzki Uniwersytetu Wrocławskiego, fot. Tomasz Walków


Wrocławianie zostali sklasyfikowani wyżej niż reprezentacje uczelni m.in. z Japonii, Rosji, Francji i Niemiec. Zawody na platformie CodinGame polegają na pisaniu programów, które rywalizują w zaproponowanej przez organizatorów grze z programami napisanymi przez innych uczestników.

Sześcioro wrocławian: Katarzyna Miernikiewicz, Dominik Kowalczyk, Michał Opanowicz, Michał Maras, Marek Szykuła oraz Jakub Kowalski znaleźli się w TOP70 rozgrywki, w której udział wzięło około siedmiu tysięcy graczy.

Kolejne wyróżnienia za swoją pracę doktorską "New Graph Algorithms via Polyhedral Techniques" zbiera Jakub Tarnawski, absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tarnawski doktorat przygotował na uniwersytecie w Lozannie w Szwajcarii. Specjalizuje się w informatyce teoretycznej.

Młody naukowiec miał już na koncie wyróżnienie w konkursie ACM za najlepszą pracę doktorską z zakresu informatyki.

W uzasadnieniu po przyznaniu nagrody EPFL Doctorate Award 2020 napisano, że to wyróżnienie za „wybitny wkład w informatykę teoretyczną. W szczególności za przełomowy algorytmiczny postęp w zakresie dwóch głównych problemów optymalizacji kombinatorycznej, a mianowicie problemu komiwojażera i problemu dopasowania.”

UWr/wZgłoś uwagę