UWr: Przy placu Grunwaldzkim powstanie Centrum Aktywności Studenckiej

Władze Uniwersytetu Wrocławskiego planują remont i przebudowę budynku dawnej stołówki studenckiej przy pl. Grunwaldzkim. Na tyłach akademika Dwudziestolatka powstanie Centrum Aktywności Studenckiej.

  • W budynku dawnej stołówki powstanie Centrum Aktywności Studenckiej, fot. wroclaw.pl

    W budynku dawnej stołówki powstanie Centrum Aktywności Studenckiej, fot. wroclaw.pl


O przymiarkach do oddania studentom niewielkiego budynku przy placu Grunwaldzkim mówili już rektorzy poprzednich kadencji. Obecne władze pierwszy krok już zrobiły – ogłosiły przetarg na dokumentację remontu i przebudowy obiektu wraz z kosztorysem robót.

Budynek powstał w latach 70. Przez wiele lat służył jako stołówka, potem był wynajmowany na studio bankietowe (urządzano tu m.in. wesela), działał tam sklep i biura niewielkich firm.

Dwukondygnacyjny obiekt ma 1800 m kw. powierzchni. Na parterze ma powstać wielofunkcyjne lobby wystawienniczo-konferencyjne o powierzchni ok. 250 m kw. Na tym samym poziomie zaplanowano także biura.

Pomieszczenia biurowe znajdą się także na wyższej kondygnacji. W planach jest tu także sala konferencyjno-teatralna na ponad dwieście miejsc pomyślana tak, aby dało się ją podzielić na mniejsze przestrzenie. I na tym poziomie będzie mniejsza sala konferencyjna.

Fot. wroclaw.plZgłoś uwagę